logo

DRAFT

 .NET
BRANDON WHEAT KINGS - WHL ENTRY DRAFT
2019ROUND#FROMPOSGPPTS
NATE DANIELSON
1 5
RED DEER, AB
C
- -
TYSON ZIMMER
1 6
RUSSELL, MB
C
- -
RYLEN ROERSMA
1 16
RAYMOND, AB
C
- -
ZACH TURNER
2 31
BOISSEVAIN, MB
D
- -
JESIAH BENNETT
3 52
WINNIPEG, MB
W
- -
OWEN HARRIS
3 53
WAWANESA, MB
D
- -
LIAM WATKINS
4 75
OKOTOKS, AB
C
- -
NICHOLAS JONES
5 93
CALGARY, AB
G
- -
KAIDEN ELLERTSON
5 96
RED DEER, AB
D
- -
CYLE CLAYTON
5 106
STRATHMORE, AB
D
- -
2018ROUND#FROMPOSGPPTS
JAKE CHIASSON
1 15
ABBOTSFORD, BC
W
56 12
BRETT HYLAND
2 24
EDMONTON, AB
C
3 -
DYLAN JAMES
2 37
CALGARY, AB
C
- -
JACOB HOFFROGGE
2 41
SASKATOON, SK
D
- -
CABREL LABOSSIÈRE
3 59
LORETTE, MB
C
- -
OWEN WEIHS
5 95
WINNIPEG, MB
C
- -
LOGEN HAMMETT
5 101
REGINA, SK
D
- -
JAXON DUBE
5 108
ST. ALBERT, AB
C
- -
TYLER TEASDALE
6 125
WINNPEG, MB
D
- -
CHARLIE LARSEN
8 169
MINOT, ND
D
- -
2017ROUND#FROMPOSGPPTS
RIDLY GREIG
1 8
LETHBRIDGE, AB
C
118 88
VINCENT IORIO
2 27
COQUITLAM, BC
D
104 24
ANTHONY KEHRER
2 30
WINNIPEG, AB
D
- -
NOLAN RITCHIE
3 56
WINNIPEG, MB
C
28 12
JACK ZAYAT
4 74
CALGARY, AB
D
11 -
CAMERON MACDONALD
5 96
SURREY, BC
C
- -
BRADEN FISCHER
7 140
WINNIPEG, MB
W
- -
BODE HAGAN
8 162
ALSIKE, AB
C
35 5
WILLLIAM HIGHET
8 171
WINNIPEG, MB
D
- -
OWEN GALLATIN
9 184
HUGO, MN
D
- -
2016ROUND#FROMPOSGPPTS
BRADEN SCHNEIDER
1 12
PRINCE ALBERT, SK
D
194 93
BEN MCCARTNEY
2 43
PORTAGE, MB
W
190 118
KYLE BETTENS
4 87
WINNIPEG, MB
C
- -
ETHAN KRUGER
5 109
SHERWOOD PARK, AB
G
45 1
NEITHAN SALAME
7 153
EDMONTON, AB
D
119 20
JONNY HOOKER
8 175
WINNIPEG, MB
C
151 33
CARTER COCKBURN
9 197
SWAN RIVER, MB
C
- -
TIMBER LEWIS
10 219
TERRACE, BC
D
- -
JUSTIN MACDONALD
11 241
ST. ALBERT, AB
D
- -
DYLAN HALLIDAY
12 263
BRANDON , MB
C
- -
KOLTON SHINDLE
13 285
CARMAN, MB
C
- -
2015ROUND#FROMPOSGPPTS
CAIDEN DALEY
1 22
WINNIPEG, MB
C
268 74
SEAN COMRIE
2 44
EDMONTON, AB
D
35 17
RYLAN BETTENS
3 51
WINNIPEG, MB
W
133 20
BRANDON PEACOCK
4 88
QUESNEL, BC
G
- -
TY ETTINGER
5 96
ARDROSSAN, AB
D
93 12
GARRETT SAMBROOK
6 132
MEDORA, MB
D
158 24
MARCUS SEKUNDIAK
7 154
OAK BLUFF, MB
W
196 36
COLE REINHARDT
9 198
IRRICANA, AB
W
260 137
BRENDAN BENOIT
10 220
WINNIPEG, MB
G
- -
RYLAN HOFFMAN
11 242
LAC DU BONNET, MB
C
- -
2014ROUND#FROMPOSGPPTS
STELIO MATTHEOS
1 1
WINNIPEG , MB
W
298 303
IAN MITCHELL
2 32
CALAHOO, AB
D
- -
JARROD GOURLEY
3 54
CALGARY, AB
D
- -
JEREMY KLESSENS
4 76
REED DEER COUNTY, AB
C
- -
CONNOR GUTENBERG
5 106
BRANDON, MB
C
342 192
HUNTER ARPS
5 109
PLEASANTDALE, SK
G
- -
JAMES MCISAAC
6 120    
C
- -
LEIF MATTSON
8 164
THOMPSON , MB
W
248 181
DANE HIRST
9 186    
D
- -
JUSTIN KLASSEN
10 208    
G
- -
MIKEY ANDERSON
11 230
ROSEVILLE, MN
D
- -
2013ROUND#FROMPOSGPPTS
NOLAN PATRICK
1 4
WINNIPEG, MB
C
203 250
KALE CLAGUE
1 6
LLOYDMINSTER, AB
D
249 193
TANNER KASPICK
2 25
BRANDON, MB
C
255 177
TY LEWIS
3 47
BRANDON, MB
W
229 209
T.J. BROWN
4 69
LACOMBE, AB
D
- -
DYLAN THIESSEN
5 91
WINNIPEG, MB
C
- -
LINDEN MCCORRISTER
7 135
WINNIPEG, MB
W
210 102
RYAN LINDGREN
8 157
MINNEAPOLIS, MN
D
- -
JOEY ANDERSON
9 179
ROSEVILLE, MN
W
- -
BRANDEN STOREY
10 201
GRANDVIEW, MB
D
- -
BEN DALKE
10 213
LASALLE, MB
W
- -
BRAYDEN BILLANEY
11 223
BOISSEVAIN, MB
W
- -
2012ROUND#FROMPOSGPPTS
BRAYLON SHMYR
1 12
CALGARY, AB
W
318 246
TANNER BROWNE
2 35
KELOWNA, BC
D
- -
DAKOTA BOUTIN
3 50
MOOSOMIN, SK
W
- -
KIRKLAND LYCAR
4 78
ELMA, MB
C
2 -
MARK MATSUBA
4 81
SPRUCE GROVE, AB
D
99 11
JESSE GABRIELLE
5 100
MOOSOMIN, SK
W
306 243
MARK TARASCHUK
6 112
WINNIPEG, MB
D
71 11
TRISTEN ELDER
6 116
KINISTINO, SK
W
38 2
LOGAN THOMPSON
6 122
CALGARY, AB
G
96 1
WADE ALLISON
7 144
ROLAND, MB
W
- -
CONNER LUKAN
8 166
SLAVE LAKE, AB
C
- -
LIAM MCLEOD
9 188
LASALLE, MB
W
- -
AARON KELLOGG
10 210
FORT SASKATCHEWAN, SK
D
- -
EVAN WERLE
11 232
LANGENBURG, SK
D
- -
2011ROUND#FROMPOSGPPTS
KORD PANKEWICZ
1 11
DRAYTON VALLEY, AB
D
249 114
JORDAN PAPIRNY
1 22
EDMONTON, AB
G
268 7
JAYCE HAWRYLUK
2 32
YORKTON, SK
C
277 338
JOHN QUENNEVILLE
3 54
EDMONTON, AB
C
271 256
DALLAS STARODUB
4 77
SELKIRK, MB
W
- -
BRETT KITT
5 94
BRANDON, MB
W
65 12
RYLEY LINDGREN
5 96
EAST ST. PAUL, MB
C
285 186
RILEY VAN HORNE
5 99
CALGARY, AB
D
24 3
MACKENZIE BAUER
8 165
THREE HILLS, AB
C
- -
JASON MILLER
8 166
STONEY PLAIN, AB
W
- -
DOMINIC THOM
9 187
CALGARY, AB
D
12 1
LIAM GREGOR
10 209
LEDUC, AB
W
- -
2010ROUND#FROMPOSGPPTS
COLTON WALTZ
3 65
VERMILLION, AB
D
302 95
TYLER FUHR
4 87
SHERWOOD PARK, AB
G
19 -
NOLAN SPEISS
5 109
MINNEDOSA, MB
D
- -
TAYLOR COOPER
6 131
SHERWOOD PARK, AB
W
230 132
KYLER HEHN
7 153    
C
- -
DANIEL TAILLEFER
8 158
LA BROQUERIE, MB
C
- -
JACK PALMER
8 175
VICTORIA, BC
W
197 38
QUINTIN LISOWAY
9 180
NEEPAWA, MB
C
180 50
MITCH COLLETT
10 202
CALGARY, AB
C
- -
MATTHEW HADLEY
10 219
ST. AGATHE, MB
C
- -
GAVIN FROESE
11 237    
D
- -
MAXIMN POWIADA
11 241
SASKATOON, SK
D
- -
2009ROUND#FROMPOSGPPTS
ERIC ROY
1 18
BEAUVAL, SK
D
364 224
DYLAN KUCZEK
2 40
WIINIPEG, MB
D
34 2
DAKOTA CONROY
3 49
EDMONTON, AB
W
226 142
TYREL SEAMAN
4 73
CHOICELAND, SK
C
123 39
CARTER PROFT
5 106
SPRUCE GROVE, AB
W
213 46
BRENDAN HARMS
6 128
STEINBACH, MB
C
- -
RYAN PULOCK
7 136
DAUPHIN, MB
D
285 225
DANIEL ASHAM
8 172
HEADINGLY, NB
C
72 15
TANNER JAGO
9 194
BRANDON, MB
D
- -
LYRIK FRIESEN
10 216
WINNIPEG, MB
W
- -
JORDAN DRACOJEVIC
11 238
WINNIPEG, MB
W
- -
2008ROUND#FROMPOSGPPTS
KLARC WILSON
1 10
EDMONTON, AB
W
346 154
JASON SWYRIPA
2 35
COCHRANE, AB
C
216 64
LIAM LISTON
3 57
ST-ALBERT, AB
G
81 1
JORDAN FRANSOO
5 99
NORTH BATTLEFORD, SK
D
283 89
JENS MEILLEUR
7 145
ELIE, MB
W
251 79
JOSH ELMES
8 167
BRANDON, MB
D
- -
AUSTIN LEWIS
9 189
BRANDON, MB
C
- -
TANNER BUTLER
10 211
SOURIS, MB
D
- -
DEREK SOBKOW
11 233
BRANDON, MB
D
- -
SPENCER GALBRAITH
12 255
SPRUCE GROVE, AB
D
124 21
2007ROUND#FROMPOSGPPTS
BRANDON REGIER
1 17
ABBOTSFORD, BC
D
4 -
RYLEY MILLER
2 31
SPRUCE GROVE, AB
D
256 38
JORDAN DEPAPE
3 61
WINNIPEG, MB
W
164 127
DALLAS EHRHARDT
4 83
CALGARY, AB
D
225 72
MARK STONE
5 92
WINNIPEG, MB
W
273 320
BRENDAN ROUSE
5 110
LANGLEY, BC
C
258 128
WHEATON KING
6 123
BRANDON, MB
W
51 13
JAY HUDON
8 171
TISDALE, SK
G
- -
LEE STYKEL
9 193
MOOSE JAW, SK
W
- -
RYAN BREEN
10 215
WINNIPEG, MB
D
- -
JESSE PENTLAND
11 237
CALGARY, AB
W
- -
BRENDEN WALKER
12 259
ST. ANNE, MB
W
297 242
JESSE SINATYNSKI
13 281
FORT SASKATCHEWAN, AB
C
38 13
TY RIMMER
14 303
EDMONTON, AB
G
178 7
2006ROUND#FROMPOSGPPTS
BRAYDEN SCHENN
1 9
SASKATOON, SK
C
267 366
SCOTT GLENNIE
2 29
WINNIPEG, MB
C
291 347
BRODIE MELNYCHUK
3 50
BALGONIE, SK
D
366 108
ADAM BELLAR
5 92
STRATHCONA, AB
C
- -
JORDAN FRASER
7 134
PROVOST, AB
C
- -
JESSE HALL
7 138
WINNIPEG, MB
W
- -
BRETT ROCK
8 155
REDWATER, AB
D
- -
COLE STEINHAUER
9 176
FORT SASKATCHEWAN, AB
C
- -
WYATT CLEVELEY
10 197
SHERWOOD, AB
C
- -
DEVEN DUBYK
11 212
MINITONAS, MB
G
122 4
STEPHANE ROBIDOUX
11 218
HAYWOOD, MB
D
39 3
LUCAS ZUEFLE
12 239
STONE WALL, MB
C
- -
CHUCK DAY CHIEF
13 260
 
W
- -
2005ROUND#FROMPOSGPPTS
SANFRED KING
1 17
BRANDON, MB
W
99 14
JORDAN HALE
2 37
LACOMBE, AB
D
204 27
ANDREW HAYES
3 57
SHERWOOD PARK, AB
G
126 3
COLBY ROBAK
4 77
DAUPHIN, MB
D
280 171
LUCAS MIKKELSEN
5 94
CHESTERMERE, AB
C
- -
ALEX GRILL-DONOVAN
6 113
CALGARY, AB
D
48 1
DAVID TOEWS
6 117
WINNIPEG, MB
C
66 55
ANDREW HEWETT
7 137
WINNIPEG, MB
D
38 3
BODDY YEWCHYN
8 157
WINNIPEG, MB
C
- -
JOHNNY CALKINS
9 177
KYLE, SK
C
- -
BRAYDON REGIER
10 197
AIRDRIE, AB
C
- -
2004ROUND#FROMPOSGPPTS
KEITH AULIE
1 11
ROULEAU, SK
D
267 75
DEREK ROBINSON
2 24
WINNIPEG, MB
D
- -
MATT HALLICK
2 36
MEDICINE HAT, AB
C
101 15
MIKE PROUDLEY
4 65
WINNIPEG, MB
C
111 19
NATHAN GREEN
4 67
WINNIPEG, MB
C
233 146
ALLAN GUDMUNDSON
4 69
SELKIRK, MB
C
- -
MATT SMITH
6 105
GRANDORA, SK
D
7 1
JAY FEHR
7 136
MORDEN, MB
C
295 268
CHRISTIAN CHIVILO
8 144
LANGDON, AB
G
- -
CALE JEFFERIES
9 164
GLENBORO, MB
W
192 41
JOE CALIGIURI
10 184
WINNIPEG, MB
G
107 1
2003ROUND#FROMPOSGPPTS
MIKE CANN
1 18
COCHRANE, AB
D
111 10
RYAN MCDONALD
2 38
PRINCE ALBERT, SK
C
317 191
MORGAN MACLEAN
3 42
GRANDE PRAIRIE, AB
W
35 11
MATTHEW WALTERS
4 78
WINNIPEG, MB
D
- -
CHAD ERB
5 98
SANFORD, MB
D
212 39
CARSON ROWAT
6 118
COCHRANE, AB
W
- -
BRANDON LOCKERBY
7 138
DOUGLAS, MB
C
155 60
DEREK HOLENSKI
8 158
THORNHILL, MB
D
- -
RAYMOND VINCENT
9 178
MATHER, MB
D
- -
JEFF YOUNG
10 198
RED DEER, AB
C
- -
KEVIN FALLOON
11 218
RUSSELL, MB
D
- -
2002ROUND#FROMPOSGPPTS
CODEY BURKI
1 17
WINNIPEG, MB
C
312 206
RYAN REAVES
2 36
WINNIPEG, MB
W
241 91
TYLER PLANTE
3 55
MILWAUKEE, WI
G
205 4
DENNIS KUBAT
4 74
OUTLOOK, SK
C
- -
MARK LOUIS
5 93
PONOKA, AB
D
332 52
MICHAEL WEIR
6 112
MIAMI, MB
D
- -
KEVIN UNDERSHUTE
7 131
MEDICINE HAT, AB
W
237 114
DARYL BOYLE
9 169
SPARWOOD, BC
D
309 148
TYLER STRAUTMAN
10 188
LEDUC, AB
W
92 14
THERAN YEO
11 207
PRINCE ALBERT, SK
D
230 51
DUSTIN COLON
12 226
BRANDON, MB
D
- -
2001ROUND#FROMPOSGPPTS
JEF TOPILKO
1 9
VEGREVILLE, AB
C
331 120
TYLER HARDER
2 28
STEINBACH, MB
D
58 4
DEREK WERENKA
3 42
AIRDRIE, AB
W
165 54
MIKE NICHOL
4 62
BRANDON, MB
G
47 2
COREY COURCHENE
4 66
FT. ALEXANDER, MB
W
221 60
TEEGAN MOORE
5 85
THOMPSON, MB
W
373 115
ANDREW LEAVITT
6 104
EDMONTON, AB
D
- -
DUSTIN BYFUGLIEN
7 123
ROSEAU, MB
D
194 146
DEREK LEBLANC
8 141
BRANDON, MB
C
310 137
JONATHAN LAWRENCE
9 161
STEINBACH, MB
W
8 -
KRIS CHUCKO
10 180
BURNABY, BC
W
- -
2000ROUND#FROMPOSGPPTS
ERIC FEHR
1 5
WINKLER, MB
W
339 328
RYAN STONE
2 23
CALGARY, AB
C
305 280
KYLE BLACK
4 59
WINNIPEG, MB
D
- -
ROBIN RICHARDS
5 77
WINNIPEG, MB
W
- -
JONATHAN WEBB
6 95
OKOTOKS, AB
D
205 17
TRAVIS KURNELSON
6 103
RIVERTON, MB
C
- -
RYAN ROBIDOUX
7 113
NOTRE-DAME, SK
C
- -
DUSTIN WIENS
8 139
LASALLE, MB
D
- -
CHRISTOPHER MORRISSETTE
9 149
BATHURST, NB
C
- -
COLIN LAFRENIERE
10 167
ST.ANNE, MB
W
104 24
1999ROUND#FROMPOSGPPTS
TIM KONSORADA
1 13
FORT SASKATCHEWAN, AB
W
383 303
LANCE MONYCH
3 39
WINNIPEG, MB
W
396 288
CAINE PEARPOINT
3 49
REGINA, SK
W
364 157
LYNDON KELLY
5 74
DAVIDSON, SK
D
- -
PETER KOLUPENUK
5 85
MOOSE JAW, SK
C
- -
MATTHEW GIRLING
6 103
SASKATOON, SK
W
293 149
JAYDYN MURRAY
7 121
MELITA, MB
C
- -
BRETT KOSCIELNY
8 131
BRANDON, MB
G
- -
ANDRE BLANCHETTE
8 139
CAMROSE, AB
D
213 44
JOSH GARBUTT
9 157
MEDICINE HAT, AB
D
230 96
CHRIS O'CONNOR
10 175
KISBEY, SK
D
- -
TYLER STINTON
11 193
BRANDON, MB
C
- -
1998ROUND#FROMPOSGPPTS
BRETT DICKIE
1 15
PENNANT, SK
D
360 43
MARK ARDELAN
2 33
REGINA, SK
D
354 201
TRAVIS YOUNG
3 38
SOURIS, MB
D
320 144
JORDIN TOOTOO
3 43
CHURCHILL, MB
W
259 231
DIRK SOUTHERN
3 51
WINNIPEG, MB
C
- -
JUSTIN TETRAULT
4 69
LA BROQUERIE, MB
C
- -
BROCK ACORN
6 105
SPRUCE HOME, SK
C
- -
REAGAN LESLIE
7 123
LAMPMAN, SK
D
285 153
MATT FOLK
8 141
HOLDFAST, SK
C
- -
JAMES MARQUIS
9 159
WINNIPEG, MB
C
49 11
1997ROUND#FROMPOSGPPTS
MIKE WIRLL
1 16
REGINA, SK
W
277 257
BRETT THURSTON
2 22
STRATHMORE, AB
D
334 77
KEVIN HARRIS
2 27
ALTONA, MB
D
321 175
RYAN CRAIG
2 34
ABBOTSFORD, BC
C
349 305
ROBERT MCVICAR
4 70
BRANDON, MB
G
184 2
JORDY DUDKA
4 71
CRANBROOK, BC
W
- -
CURTIS LOEWEN
5 88
BROOKDALE, MB
W
- -
COLIN MCRAE
6 106
CARMAN, MB
C
268 200
STEPHEN LOVE
7 124
WINNIPEG, MB
D
- -
MITCHEL VIROSTEK
8 142
ENCHANT, AB
W
28 2
RYAN DIDUCK
9 160
SHERWOOD PARK, AB
W
23 5
BLAKE TROTTER
10 178
BRANDON, MB
C
- -
JEFF KIRKUP
11 197
SOURIS, MB
D
- -
1996ROUND#FROMPOSGPPTS
WADE SKOLNEY
1 18
HUMBOLDT, SK
D
200 64
LEE WILM
2 36
CENTRAL BUTTE, SK
W
- -
NATHAN KERBES
3 46
ATHABASKA, AB
D
- -
RANDY PONTE
4 69
LANGLEY, BC
W
331 84
PETR KUDRNA
4 72
MAPLE RIDGE, BC
W
90 25
CHRISTIAN MILKS
5 86
WINNIPEG, MB
W
- -
MIKE GERSTENBUHLER
6 108
 
D
- -
J.D. KEHLER
7 126
EDSON, AB
C
78 18
CHET CAMRUD
8 144
SASKATOON, SK
W
- -
MICHAEL CLAGUE
9 162
STOCKHOLM, SK
G
3 -
C.J. TUASON
10 180
NORTH DELTA, BC
D
- -
1995ROUND#FROMPOSGPPTS
AARON GOLDADE
1 16
PRINCE ALBERT, SK
W
343 215
BRETT GIRARD
2 20
RED DEER, AB
C
252 157
BROOKS PAISLEY
3 41
REGINA, SK
W
75 2
BEVIN GUENTHER
3 50
WARMAN, SK
C
134 31
TOM WEST
4 67
WETASKIWIN, AB
D
- -
KEVIN WILSON
6 101
THOMPSON, MB
D
- -
JOHN SULLIVAN
7 118
WINNIPEG, MB
C
- -
TRAVIS RESCHNY
8 135
UNITY, SK
D
- -
CURTIS CAMPBELL
9 152
DAUPHIN, MB
C
- -
JOMAR CRUZ
10 169
THE PAS, MB
G
166 3
JORDAN TRACY
11 186
EDMONTON, AB
W
- -
1994ROUND#FROMPOSGPPTS
DAVID DARGUZAS
1 11
CALGARY, AB
W
172 82
JOSH WOITAS
1 13
CALGARY, AB
W
138 19
BOBBY LEAVINS
2 18
ELROSE, SK
C
169 59
JASON BOYD
2 21
ST-ALBERT, AB
W
200 58
BRAD TWORDIK
3 34
SASKATOON, SK
W
301 292
DEREK HOLLAND
4 61
BRANDON, MB
D
221 123
ROBERT SPARKS
5 77
NAICAM, SK
D
- -
ROBERT MUNTAIN
6 93
ESTERHAZY, SK
G
- -
ALEX ARGYRIOU
7 109
WINNIPEG, MB
W
65 41
DANIEL TETRAULT
8 124
LA BROQUERIE, MB
D
287 120
BRENT HOBDAY
9 138
OAKBANK, MB
W
274 167
BURKE HENRY
10 146
STE-ROSE, MB
D
293 241
1993ROUND#FROMPOSGPPTS
DARREN VAN OENE
1 2
EDMONTON, AB
W
275 169
RYAN SCOTT
2 28
PORTAGE LA PRAIRIE, MB
D
9 -
IAN WALTERSON
3 34
OAKBANK, MB
D
359 133
RYAN ROBSON
3 42
RUSSEL, MB
C
303 211
JEFF TEMPLE
3 48
BRANDON, MB
C
209 116
TREVOR CHERNICKI
5 65
WINNIPEG, MB
W
- -
MATT WILSON
5 75
RESTON, MB
W
- -
THOMPSON LYNDON
6 83
THOMPSON, MB
D
- -
1992ROUND#FROMPOSGPPTS
WADE REDDEN
1 2
LLOYDMINSTER, SK
D
230 189
JUSTIN KURTZ
1 6
WINNIPEG, MB
D
296 223
JOEL KORENKO
1 7
WINNIPEG, MB
W
- -
SMART KELLY
3 34
BRANDON, MB
C
- -
DARYL STOCKHAM
4 50
BRANDON, MB
W
105 33
1991ROUND#FROMPOSGPPTS
COLIN CLOUTIER
1 2
WINNIPEG, MB
C
227 159
MIKE DUBINSKY
1 7
SHERWOOD PARK, AB
W
149 113
JEFF GLOWA
2 19
CALGARY, AB
C
- -
JASON BOTTERILL
2 23
EDMONTON, AB
W
- -
JEREMY ROBINSON
3 34
BRANDON, MB
D
42 -
1990ROUND#FROMPOSGPPTS
BOBBY BROWN
1 4
WINNIPEG, MB
C
258 216
CARLOS BYE
2 18
ESTEVAN, SK
W
4 1
WHL ENTRY DRAFT
logo
1990199119921993199419951996
1997199819992000200120022003
2004200520062007200820092010
2011201220132014201520162017
20182019
BRANDON · PER POSITION
POSITIONQTY
DEFENSEMEN 109
CENTERS 95
WINGERS 87
GOALIES 23
BRANDON · PER COUNTRY
COUNTRIESQTY
CANADA 302
UNITED STATES 7
MORE WEBSITES FREE MANAGEMENT SOCIAL NETWORKS
MARKERZONE.COM
SUPERBASEBALLPOOL.COM
SUPERBASKETBALLPOOL.COM
SUPERFOOTBALLPOOL.COM
SUPERHOCKEYPOOL.COM
BASEBALL POOL
FOOTBALL POOL
HOCKEY POOL
BASEBALL LEAGUE
FOOTBALL LEAGUE
HOCKEY LEAGUE
SOCCER LEAGUE
FACEBOOK
TWITTER
Markerzone.com