logo

DRAFT

 .NET
CHICOUTIMI SAGUENEENS - QMJHL ENTRY DRAFT
2019ROUND#FROMPOSGPPTS
OSCAR PLANDOWSKI
1 18
HALIFAX, NS
D
57 12
JACOB GUÉVIN
2 29
TROIS-RIVIÈRES, QC
D
- -
PIERRE-ALEXANDRE BOULET
5 85
RIMOUSKI, QC
C
- -
THOMAS LACHAPELLE
7 114
CRABTREE, QC
D
- -
MÉDÉRIC BLOUIN-ROCHON
7 125
GATINEAU, QC
G
- -
FABRICE FORTIN
8 137
SAINT-FÉLICIEN, QC
C
1 -
MATHIEU LAVOIE
9 155
ST-BRUNO, QC
C
- -
FÉLIX ABRAHAM
11 191
CHICOUTIMI, QC
C
- -
MARECK JEAN
12 209
CHICOUTIMI, QC
G
- -
JÉRÉMY PELCHAT
13 217
DOLBEAU-MISTASSINI, QC
C
- -
LOUIS-PHILIPPE HOULE
13 227
CANDIAC, QC
D
- -
TOMMY CORMIER
14 235
PONT-ROUGE, QC
C
- -
MATHIS ROY
14 245
SAGUENAY, QC
D
- -
2018ROUND#FROMPOSGPPTS
HENDRIX LAPIERRE
1 1
GATINEAU, QC
C
71 67
THÉO ROCHETTE
1 7
DONNACONA, YK
C
110 85
LORIS RAFANOMEZANTSOA
2 21
TROIS-RIVIÈRES, QC
D
39 2
JÉRÉMIE BERGERON
4 70
LAVAL, QC
G
- -
XAVIER FILION
5 77
PLESSISVILLE, QC
C
- -
ALEXIS GIGUÈRE
7 112
SAINTE-JULIE, QC
C
- -
DEVON DE VRIES
9 148
SAINT-LAZARE, QC
C
- -
TRISTAN FORTIN
10 166
REPENTIGNY, QC
C
7 -
VINCENT FREDETTE
10 179
 
D
- -
GUILLAUME DUFOUR
11 184
CANTON TEMBLAY, QC
C
- -
NICK RHEAUME
12 202
SHERBROOKE, QC
C
- -
THOMAS BELGARDE
13 220
 
C
39 10
WILLIAM GAREAU
14 238
CHICOUTIMI, QC
W
- -
2017ROUND#FROMPOSGPPTS
MICHAEL PELLERIN
2 32
SAINT-CONSTANT, QC
D
106 30
THOMAS FERLAND
3 45
QUÉBEC, QC
D
12 -
MIKISIW AWASHISH
4 65
MASHTEUIATSH, QC
W
51 7
TRISTAN PELLETIER
4 70
RIVIÈRE-DU-LOUP, QC
W
103 29
XAVIER LABRECQUE
5 77
SAINT-ANSELME, QC
C
94 30
LOUIS CREVIER
5 90
QUÉBEC, QC
D
103 26
CHARLES TREMBLAY
7 114
SAINT-FÉLICIEN, QC
W
27 4
ANTOINE MICHAUD
7 120
SAINT-PHILIPPE-DE-NÉEI, QC
W
- -
HUGO CHIASSON
8 132
MONTRÉAL, QC
G
- -
ISACK BANDU
9 151
NOTRE-DAME-DE-L'ÎLE-PERROT, QC
D
- -
MATHIEU BERNIER
9 156
CANDIAC, QC
D
- -
MARC-OLIVIER MATHURIN
9 160
GASPÉ, QC
W
- -
LUC ARSENAULT
10 166
DARTMOUTH, NS
C
- -
ADAM FOWLOW
10 174
DARTMOUTH, QC
W
- -
WILL VAN DER VEEN
11 192
DUXBURY, MA
D
- -
SPENCER KNIGHT
12 215
DARIEN, CT
G
- -
DENY GAUDET
13 228
MONCTON, NB
C
- -
JACOB BOSSE
14 244
LONGUEUIL, QC
C
- -
2016ROUND#FROMPOSGPPTS
SAMUEL HOUDE
1 8
BLAINVILLE, QC
C
226 143
MATHIEU DESGAGNÉS
2 24
VERDUN, QC
W
208 103
FÉLIX-ANTOINE MARCOTTY
2 27
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
W
189 90
NATHAN LAROSE
2 30
MIRABEL, QC
D
181 65
ALEXIS SHANK
4 56
LAVAL, QC
G
139 5
ALEC MACDONALD
5 78
TRURO, NS
G
7 -
CARMELO GULLOTTI
6 97
PINCOURT, QC
W
- -
FRANK FORTIN
7 120
CORNWALL, PEI
C
- -
SAMUEL MORIN
7 125
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
D
- -
NICOLAS BOUCHER
8 136
TERREBONNE, QC
W
- -
KYLE LIGHTFOOT
8 142
LASALLE, QC
W
- -
FÉLIX RIOUX
9 154
ST-JEAN-DE-DIEU, QC
W
- -
ALEXANDRE TADDEO
10 172
MONTRÉAL, QC
G
- -
NICOLAS IMBEAU
11 189
LA PRAIRIE, QC
C
- -
PADDY MANGAN
11 190
SOUTH BURLINGTON, VT
D
- -
WYATT SCHLAHT
12 217
WELLESLEY, MA
C
- -
MATHIAS LEDUC
14 244
JONQUIÈRE, QC
D
- -
2015ROUND#FROMPOSGPPTS
ALEXANDER KRIEF
1 16
MONTRÉAL, QC
D
85 13
JEREMY GROLEAU
1 17
ST-NICOLAS, QC
D
254 57
KEENAN MACISAAC
1 19
HAMMONS PLAINS, NS
D
303 106
NICOLAS GUAY
2 32
SHERBROOKE, QC
W
294 255
DAVID NOËL
2 34
QUÉBEC, QC
D
250 152
NICHOLAS CARDONE
4 56
DOLLARD-DES-ORMEAUX, QC
C
16 3
ZACHARY LAVIGNE
4 72
DRUMMONDVILLE, QC
W
250 115
NICOLAS DESGROSEILLIERS
7 113
VALLEYFIELD, QC
W
27 6
VINCENT TREMBLAY-LAPALME
8 131
LAVAL, QC
W
218 60
MARC-ANTOINE GAGNE
9 148
CHICOUTIMI, QC
C
28 3
CEDRIC LAVOIE
9 149
ST-EUSTACHE, QC
D
- -
FREDERIC FILLION-GOSSELIN
9 155
NANTES, QC
G
- -
ALEXIS GABOURY-POTVIN
11 185
MONTRÉAL, QC
W
28 6
MATT GOSIEWSKI
13 221
WILTON, CT
W
- -
CHARLIE KELLEHER
14 239
LONGMEADOW, MA
C
- -
2014ROUND#FROMPOSGPPTS
DANYCK CALGARO
3 45
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
C
66 4
XAVIER VINETTI
3 52
ST-HUBERT, QC
D
32 -
JEAN-SIMON BÉLANGER
6 108
ST-FÉLICIEN, QC
W
63 16
PATRICE DEMUY
7 117
GRANBY, QC
C
85 7
JESSE HAMER
9 153
HERRING COVE, NS
C
- -
LOUIS-PHILIPPE SIMARD
10 167
MASHTEUIATSH, QC
C
171 29
NICHOLAS DAWE
11 189
BEDFORD, NS
G
- -
FRANCIS STACHTCHENKO-PELLAN
12 215
GREENFIELD PARK, QC
C
- -
WILLIAM BROPHY
13 225
FAIRFIELD, CT
D
- -
PATRICK O'LEARY
14 243
NORFOLK, MA
D
- -
2013ROUND#FROMPOSGPPTS
JEREMY BOUCHARD
1 7
CHATEAUGUAY, QC
W
149 60
FREDERIC ALLARD
1 18
QUÉBEC, QC
D
281 196
XAVIER DESY
2 30
RIMOUSKI, QC
C
8 1
SAMUEL BLIER
3 42
VICTORIAVILLE, QC
W
263 63
CODY PETAWABANO
3 49
DOLBEAU-MISTASSINI, QC
C
- -
FRÉDÉRICK MERCIER
4 63
MATANE, QC
D
3 -
ERIC LEGER
5 82
LASALLE, QC
W
147 46
CHRISTOPHER LANOUETTE
6 99
QUÉBEC, QC
D
21 1
CHARLES-OLIVIER LÉVESQUE
8 135
RIMOUSKI, QC
G
23 1
HUBERT DELISLE
9 153
ST-MARC-DES-CARRIÈRES, QC
C
- -
DENVER LYNDS
10 171
DEBERT, NS
C
- -
WILLIAM GIGNAC
12 207
REPENTIGNY, QC
W
214 92
JOHN CARLSON
13 225
HINGHAM, MA
D
- -
PATRICK FLYNN
14 243
FRAMINGHAM, MA
C
- -
2012ROUND#FROMPOSGPPTS
JULIO BILLIA
2 29
ST-LÉONARD, QC
G
238 6
NICK MAROIS
3 49
BOISBRIAND, QC
C
91 9
NICOLAS DUMULONG
3 53
VARENNES, QC
D
203 30
DAVID STORTO
4 66
MASCOUCHE, QC
C
66 58
GABRIEL D'ASTOUS-MOREAU
6 94
LAVAL, QC
D
26 -
SCOTT CARRIER
6 111
TROIS-RIVIÈRES, QC
D
139 19
JEREMY LEPINE
7 120
CHATEAUGUAY, QC
W
101 19
PHILIPPE RIOUX
8 140
MALARTIC, QC
W
2 -
MATHIEU DUQUETTE
9 158
ALMA, QC
G
3 -
JEREMY CARIGNAN
10 176
VICTORIAVILLE, QC
W
104 7
SIMON-CLAUDE BLACKBURN
11 194
JONQUIÈRE, QC
C
22 4
JULIEN LÉVESQUE
12 211
CHICOUTIMI, QC
D
- -
CONNOR LIGHT
13 229
SUDBURY, MA
D
- -
EDDIE ELLIS
14 247
BURLINGTON, MA
C
- -
2011ROUND#FROMPOSGPPTS
JÉRÉMY GRÉGOIRE
1 6
SHERBROOKE, QC
W
290 238
SIMON DESBIENS
1 10
CLERMONT, QC
W
202 77
LAURENT DAUPHIN
1 17
REPENTIGNY, QC
C
181 198
ALEXANDRE MICHAUD
2 30
LONGUEUIL, QC
G
9 -
SIMON TREMBLAY
4 60
AMOS, QC
W
251 112
MICKAEL BEAUREGARD
6 96
ST-JÉRÔME, QC
D
270 50
GABRIEL GAGNON
7 114
LASALLE, QC
C
49 12
SAMUEL LEMAY-CHAMPAGNE
8 127
ST-AUGUSTIN, QC
W
3 -
RYAN PATULLI
8 132
KIRKLAND, QC
D
- -
PATRICK MÉTIVIER
9 145
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
C
- -
MATHIEU OUELLETTE
9 150
TERREBONNE, QC
C
- -
OLIVIER ROQUEBRUNE
10 167
HAWKESBURY, ON
C
- -
JEFFREY TURCOTTE
11 177
ST-EUSTACHE, QC
G
- -
2010ROUND#FROMPOSGPPTS
DOMINIC POULIN
1 3
L'ANCIENNE-LORETTE, QC
D
309 113
CHARLES HUDON
1 6
ALMA, QC
W
285 318
AUSTYN HARDIE
1 12
MONTRÉAL, QC
D
309 64
DANICK ÉMOND
2 24
MONTRÉAL, QC
D
187 50
STEFAN MATTEAU
2 29
CHICAGO, IL
C
46 37
VINCENT BLANCHETTE
4 57
CHATEAUGUAY, QC
C
74 12
ELLIOT BISSON
4 65
GREENFIELD PARK, QC
D
43 3
PIERRE-MAXIME POUDRIER
5 75
THETFORD MINES, QC
C
321 195
LUKE ST-AMAND
5 78
QUÉBEC, QC
W
72 22
VINCENT BERNIER
6 96
BOISBRIAND, QC
W
60 8
ALEXIS MILLETTE
7 114
SOREL-TRACY, QC
W
- -
ALEXANDRE LAUZON
8 132
MONTRÉAL, QC
C
- -
THOMAS LECLERC
9 150
CHICOUTIMI, QC
D
- -
GUILLAUME PELLETIER
10 168
BEDFORD, QC
W
- -
SÉBASTIEN SYLVESTRE
10 174
BOUCHERVILLE, QC
C
194 166
FRÉDÉRIC MÉRETTE
11 186
ST-FÉLICIEN, QC
W
43 2
2009ROUND#FROMPOSGPPTS
ROCK RÉGIMBALD
1 6
HULL, QC
C
277 156
GABRIEL VERMETTE
1 13
ST-AUGUSTIN, QC
D
279 71
ROBIN GUSSE
1 17
BAYONNE
G
164 4
STEVE LEBEL
2 24
LEMOYNE, QC
C
288 169
ALEXANDRE ROY
2 25
ST-ANSELME, QC
W
252 82
GUILLAUME HOUDE
3 46
CHICOUTIMI, QC
D
- -
FRANCIS DESROSIERS
5 78
ST-EUSTACHE, QC
G
113 4
MATHIEU GIRARD
6 105
ST-JÉRÔME, QC
W
38 6
LOUIS-FRANCOIS RICHARD
8 127
LÉVIS, QC
D
6 -
MAXIMILIEN CHEVRIER
8 128
MONTRÉAL, QC
W
48 6
JEAN-CHRISTOPHE PLOUFFE
10 168
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
G
5 -
ALEXANDRE LEMIEUX
10 179
BELOEIL, QC
C
29 17
NAPESSIS ANDRÉ
12 201
MALIOTENAM, QC
D
96 19
2008ROUND#FROMPOSGPPTS
ALEXANDRE LAVOIE
3 39
ANJOU, QC
C
298 260
PIERRE-KARL MARION
3 43
BLAINVILLE, QC
W
84 13
YOUSSEF KABBAJ
3 51
WESTMOUNT, QC
D
183 36
JEAN-PHILLIPPE FOUCHER
4 67
L'ASSOMPTION, QC
W
68 12
MATHIEU POPULUS
5 75
ÎLE PERROT, QC
W
147 42
THOMAS MARTIN
5 77
LAVAL, QC
C
- -
MICHAEL BÉLANGER
6 105
LAURIER-STATION, QC
W
140 28
MARC-ANDRÉ MAILLOUX
7 119
RIVIÈRE-ROUGE, QC
W
3 -
ANDREW SMITH
8 137
CORNER BROOK, TN
W
70 5
MATHIEU MIREAULT
8 144
MONT-ST-HILAIRE, QC
W
- -
MARTIN OUELLETTE
9 155
ST-JÉRÔME, QC
G
- -
COWAN AUSTRIE
10 173
ST-BRUNO, QC
W
1 -
ELIOT LAPOINTE
11 191
ALBANEL, QC
D
1 -
MILAN BUBIC
12 208
BROSSARD, QC
D
- -
2007ROUND#FROMPOSGPPTS
NICOLAS DESCHAMPS
1 12
DELSON, QC
W
224 251
OLIVIER OUELLET
2 24
DRUMMONDVILLE, QC
C
180 117
JACOB LAGACÉ
3 54
BELOEIL, QC
W
206 215
SEAN COULTON
4 60
POINTE-CLAIRE, QC
G
39 -
GUILLAUME ROUSSEAU
5 77
ST-ETIENNE-DE-LAUZON, QC
D
206 20
MATTHEW WHITAKER
6 102
PIERREFONDS, QC
W
51 11
JUSTIN MURRAY
7 113
SHAWVILLE, QC
D
- -
PIERRE-LUC CÔTÉ
7 114
BOISBRIAND, QC
W
- -
ALEXANDRE AUCOIN
9 145
ILES-DE-LA-MADELEINE, QC
D
2 -
THOMAS VANDAL
9 150
SOREL-TRACY, QC
D
- -
JONATHAN LEMIEUX
10 168
LE GARDEUR, QC
G
- -
MATHIEU LEDUC
11 186
VALLEYFIELD, QC
D
148 24
SÉBASTIEN HUBERDEAU
12 204
LAVAL, QC
W
- -
2006ROUND#FROMPOSGPPTS
JOËL CHAMPAGNE
1 10
LASALLE, QC
C
364 320
TOMMY TREMBLAY
2 19
LA TUQUE, QC
W
367 113
MARC-ANDRÉ JULIEN
2 34
ROUYN-NORANDA, QC
W
126 42
CHRISTOPHER GUAY
3 49
PONT-ROUGE, QC
D
240 63
SIMON FOLEY
3 52
LAVAL, QC
D
- -
FRANÇOIS LÉVESQUE
4 68
BAIE-COMEAU, QC
G
119 1
DEREK FAMULARE
4 71
MONTRÉAL, QC
W
229 132
SIMON CORBEIL
7 113
PRÉVOST, QC
C
- -
BENOIT GAUTHIER
8 142
ROUYN-NORANDA, QC
D
- -
KEVIN BARIL
9 160
THETFORD MINES, QC
W
2 1
YANICK BERNIER-DAOUST
10 178
LAVAL, QC
W
2 -
JONATHAN PARENT
11 196
LÉVIS, QC
C
- -
FRÉDÉRIC GRENIER
12 213
GASPÉ, QC
G
- -
2005ROUND#FROMPOSGPPTS
GABRIEL CARLE
1 16
BUCKHINGHAM, QC
D
108 10
LUCAS DELVECCHIO
4 70
PIERREFONDS, QC
W
- -
PHILIPPE RINGUETTE
7 124
STE-BARBE, QC
W
- -
BRUNO-PIERRE GOSSELIN
8 142
SEPT-ÎLES, QC
W
33 4
GEOFF OLIVER
9 160
FREDERICTON, NB
D
53 1
NICOLAS FORTIN
10 178
LAVAL, QC
G
- -
MARC MYRE
11 196
BUCKINGHAM, QC
W
61 6
KEAVEN AUDET
12 214
BOISBRIAND, QC
W
- -
OLIVIER LÉPINE
14 249
MONTRÉAL, QC
D
6 -
XAVIER GAGNÉ
15 262
QUÉBEC, QC
D
- -
2004ROUND#FROMPOSGPPTS
MAXIME TANGUAY
1 10
LAC ETCHEMIN, QC
C
271 197
NICOLAS BLANCHARD
1 16
GRANBY, QC
W
221 149
STÉPHANE CÉSAR
2 26
OTTAWA, ON
G
6 -
MATHIEU BOLDUC
3 42
ARTHABASKA, QC
D
318 79
GUILLAUME LEPINE
6 82
MONTRÉAL, QC
D
308 81
ROSS JAMES
7 108
ORONO, ME
D
- -
JOËL HAMELIN
9 138
DELSON, AB
D
- -
JEAN-PHILLIPPE CAREY
10 148
ST-JÉRÔME, QC
D
18 4
RYAN BURKE
11 170
HAVERHILL, MA
G
- -
SHAYNE TREMBLAY
12 186
JONQUIÈRE, QC
W
164 61
JONATHAN CARLOS
13 201
LAVAL, QC
C
- -
FRÉDÉRIC CANUEL
14 215
JONQUIÈRE, QC
D
- -
MAXIME DUGRÉ
15 229
MONTRÉAL, QC
G
- -
2003ROUND#FROMPOSGPPTS
ROMY ELAYOUBI
1 4
CHICOUTIMI, QC
W
129 35
DAVID DESHARNAIS
2 20
LAURIER-STATION, QC
C
310 417
FRANCIS VERREAULT-PAUL
4 60
ROBERVAL, QC
W
354 219
TRAVIS COLES
5 70
STEPHENVILLE, TN
D
98 2
ALEXANDRE VINCENT
7 100
ST-LÉONARD-D'ASTON, QC
G
161 2
BRENT MACSWEEN
7 102
SYDNEY, NS
W
217 64
ALEXANDRE PERRON
8 116
LAVAL, QC
D
- -
RYAN SPAULDING
9 132
SHERBROOKE, QC
C
69 4
JULIEN BROUILLETTE
10 148
ST-ESPRIT, QC
D
275 142
KEITH YANDLE
10 156
BOSTON, MA
D
87 104
KORY FALITE
11 164
BILLERICA, MA
C
- -
SYLVAIN OUELLETTE
12 179
LONGUEUIL, QC
C
1 -
SIMON CHOQUET
13 194
ST-HYACINTHE, QC
D
- -
FRÉDÉRIC JEAN
14 209
GATINEAU, QC
C
- -
JERRY POLLASTRONE
15 221
REVERE, MA
C
- -
2002ROUND#FROMPOSGPPTS
MATHIEU MELANSON
1 15
SHEDIAC, NB
W
304 288
JOËL BRIÈRE
2 31
ST-JÉRÔME, QC
C
69 17
JESSE GOODSELL
3 47
SHERBROOKE, QC
D
150 38
DAVID TURCOTTE
4 59
LASALLE, QC
C
48 8
TORREY MITCHELL
5 67
GREENFIELD PARK, QC
C
- -
KEVIN PLANTE
7 98
SALABERRY-DE-VALLEYFIELD, QC
W
6 -
JEAN-MICHEL PERRON
7 102
JONQUIÈRE, QC
G
12 -
NICOLAS BLACKBURN
7 107
DOLBEAU, QC
W
- -
TYLER BROWN
9 132
HALIFAX, NS
D
- -
ALEX LORD
9 139
MAGOG, QC
C
- -
FRANÇOIS JOMPHE
10 155
JONQUIÈRE, QC
W
- -
BRENDAN O'SHEA
10 158
MONTRÉAL, QC
C
- -
JONATHAN CHEVRIER
11 171
ST-JÉRÔME, QC
C
2 -
2001ROUND#FROMPOSGPPTS
NICOLAS MARCOTTE
1 15
QUÉBEC, QC
D
303 171
SIMON DAOUST
2 31
MONTRÉAL, QC
G
28 -
ÉRIC TÉTREAULT
3 36
REPENTIGNY, QC
D
155 14
MATHIEU GUAY
5 65
LÉVIS, QC
D
- -
JEAN-MICHEL BÉDARD
5 69
MONTRÉAL, QC
D
14 -
PIERRE-LUC GILBERT
5 70
CHICOUTIMI, QC
D
13 -
JEFF DROUIN-DESLAURIERS
6 86
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
G
176 2
FRANCIS LEMIEUX
7 100
SHERBROOKE, QC
C
310 269
PIERRE-LUC BRIÈRE
7 105
PONT-ROUGE, QC
C
108 20
JEAN-VINCENT LACHANCE
7 111
STE-CROIX, QC
W
35 1
SÉBASTIEN LANDRY
9 143
TROIS-RIVIÈRES, QC
W
- -
BENJAMIN TALBOT
10 148
ST-HUBERT, QC
W
- -
JEAN-PIERRE MORIN
11 164
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
D
79 15
STEVEN SIMARD
12 180
CHICOUTIMI, QC
D
- -
2000ROUND#FROMPOSGPPTS
PIERRE-MARC BOUCHARD
1 2
SHERBROOKE, QC
C
146 253
DOMINIC DEBLOIS
2 18
WINNIPEG, MB
W
230 200
FRANÇOIS CARON
2 19
MONTRÉAL, QC
D
305 98
ERIC BOURBEAU
3 34
DOLBEAU, QC
G
53 1
MICHEL FINN
4 50
HAUTERIVE, QC
W
4 2
ÉRIC BEAUDIN
4 58
LAVAL, QC
C
326 154
VINCENT PENNEY
6 84
STE-FOY, QC
D
- -
MARTIN OUELLETTE
7 98
MILLE ÎLES, QC
G
2 -
MATHIEU BETOURNAY
7 105
ORMSTOWN, QC
W
314 216
BRYAN GUAY
8 114
ROBERVAL, QC
C
- -
JONATHAN MAGEAU-DAVID
8 115
BUCKINGHAM, QC
W
- -
DAVID BOUDREAU
9 130
SEPT-ÎLES, QC
C
17 -
HUGO BEAUDET
10 146
PLESSISVILLE, QC
D
6 1
1999ROUND#FROMPOSGPPTS
CHRISTIAN LARRIVÉE
1 3
GASPÉ, QC
C
274 272
OLIVIER DANNEL
2 20
MONTRÉAL, QC
G
61 2
OLIVIER SPÉNARD
3 44
ST-JOSEPH-DE-BEAUCE, QC
D
50 1
ALAIN CHÉNARD
4 62
ST-GABRIEL, QC
D
102 3
PASCAL MORENCY
4 65
MONTRÉAL, QC
W
243 88
KEITH MACLEOD
7 113
MONTRÉAL, QC
C
- -
FRANÇOIS FILLION
9 132
DRUMMONDVILLE, QC
W
- -
SÉBASTIEN HÉBERT
9 142
ÎLES-DE-LA-MADELAINE, QC
D
- -
CHARLY WASHIPABANO
10 148
CHISABISI, QC
W
- -
ÉRIC DUFOUR
10 149
ALMA, QC
W
35 15
FRANÇOIS JEAN
11 164
BEAUPORT, QC
D
- -
PIERRE-OLIVIER ROY
12 180
LÉVIS, QC
W
- -
1998ROUND#FROMPOSGPPTS
KARL ST-PIERRE
1 8
GRANBY, QC
D
344 91
MARC VILLENEUVE
5 68
ALMA, QC
W
286 108
ALEX TURCOTTE
5 71
MONTRÉAL, QC
C
217 99
PATRICK MBARAGA
6 85
L'ANCIENNE-LORETTE, QC
D
235 32
MATHIEU TURGEON
7 102
TERREBONNE, QC
D
- -
PATRICK PROVENÇAL
8 113
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
G
5 -
SYLVAIN WATT
9 124
QUÉBEC, QC
D
252 112
SIMON DUPLESSIS
9 128
STE-ROSE, QC
W
74 15
OLIVIER BEAULIEU
10 143
ST-CONSTANT, QC
D
- -
ALEXANDRE DROUIN
11 158
QUÉBEC, QC
D
- -
SYLVAIN ROUTHIER
12 173
MONTRÉAL, QC
W
- -
1997ROUND#FROMPOSGPPTS
GUILLAUME LARIVIÈRE
4 49
LONGUEUIL, QC
D
- -
ALEXANDRE AREL
5 69
LAFONTAINE, QC
D
- -
YANN COLLIN
5 71
LAVAL, QC
G
78 3
ALEXANDRE PICHÉ
6 88
RIMOUSKI, QC
C
6 1
ALEXANDRE LANDRY
8 114
SHERBROOKE, QC
W
48 3
VINCENT DROLET
9 129
MONTRÉAL, QC
D
21 1
MICHEL BEAUSOLEIL
10 144
MONTRÉAL, QC
W
142 78
GRÉGORY DUPRÉ
11 159
SOREL, QC
C
141 77
SÉBASTIEN PAQUETTE
12 174
MONTRÉAL, QC
G
- -
JEAN-FRANÇOIS TALBOT
13 189
STE-MARIE-DE-BEAUCE, QC
W
32 5
1996ROUND#FROMPOSGPPTS
FRÉDÉRIK BRIND'AMOUR
1 9
BEAUPORT, QC
G
219 3
ÉRIC VAN ACKER
2 23
ST-BERNARD-DE-BEAUCE, QC
D
205 19
ÉRIC BOYTE
4 55
GREENFIELD PARK, QC
D
18 1
RAMZI ABID
5 60
MONTRÉAL, QC
W
310 470
JEAN-SÉBASTIEN TRUDELLE
6 75
LÉVIS, QC
D
303 55
MARIO FAVREAU
7 88
LAC MÉGANTIC, QC
C
189 73
JEAN-FRANÇOIS PICARD
8 107
ST-RÉMI, QC
D
5 1
MARIE-ANTOINE ALLAIN
9 116
GRANBY, QC
W
- -
DAVID CROWDIS
10 134
BROSSARD, QC
G
- -
VINCENT OUELLET
11 147
LAVAL, QC
D
41 4
DAVID BOISSINOT
12 158
COATICOOK, QC
D
- -
BRYAN DUBÉ
13 169
HALIFAX, NS
W
170 21
JEAN-FRANÇOIS GAMELIN
14 179
LORRAINE, QC
W
- -
1995ROUND#FROMPOSGPPTS
MATHIEU BENOIT
1 9
LACHINE, QC
W
376 498
JEAN-NICOLAS BORDELEAU
2 20
ST-TITE, QC
D
253 106
OLIVIER MORIN
2 23
MONTRÉAL, QC
W
236 198
ALAIN CHARBONNEAU
4 51
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
W
248 137
SYLVAIN DUFRESNE
5 65
COWANSVILLE, QC
D
315 163
MARC FORTIN
5 69
ALMA, QC
C
- -
GUILLAUME BOUCHER
6 79
ST-JEAN D'IBERVILLE, QC
D
- -
JEAN-PIERRE CÔTÉ
7 93
JONQUIÈRE, QC
C
49 22
PATRICK GINGRAS
9 121
QUÉBEC, QC
C
155 46
PATRICK DESBIENS
10 135
JONQUIÈRE, QC
W
- -
YVES BELLEROSE
11 149
ST-AUGUSTIN, QC
D
268 74
VINCENT MARTINELLI
12 163
MONTRÉAL, QC
D
- -
YANNICK POULIN
13 176
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
W
- -
PIERRE PARKER
14 189
ROBERVAL, QC
W
- -
MATHIEU PARADIS
15 196
CHÂTEAUGUAY, QC
D
- -
1994ROUND#FROMPOSGPPTS
CARL LATULIPPE
1 12
VAL-BÉLAIR, QC
W
59 19
JAYSEN BARBEAU
3 39
LASALLE, QC
D
153 32
MARC DENIS
4 52
MONTRÉAL, QC
G
167 6
MARC BOUCHARD
5 57
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
C
409 388
MARC-ÉTIENNE HUBERT
5 65
CHICOUTIMI, QC
C
271 174
DENIS HAMEL
6 76
LACHUTE, QC
W
251 267
STEFANO PADUANO
7 91
MONTRÉAL, QC
W
3 1
BENJAMIN VADNAIS
8 104
STE-JULIE, QC
D
- -
LOUIS COURNOYER
9 118
SOREL, QC
D
- -
VINCENT GIGNAC
10 131
MONTRÉAL, QC
D
76 4
YOHAN DUFOUR
11 142
LA BAIE, QC
G
1 -
LENNY-JO GOUDREAU
12 151
VERDUN, QC
W
28 2
1993ROUND#FROMPOSGPPTS
DANIEL BIENVENUE
1 8
VAL D'OR, QC
W
222 148
YANN VAILLANCOURT
2 21
MONTRÉAL, QC
W
206 92
SAMY NASREDDINE
4 47
MONTRÉAL, QC
D
279 96
PATRICE DUBÉ
5 57
ROSEMÈRE, QC
C
- -
GABY LAMARCHE
5 60
MONTRÉAL, QC
D
- -
DANIEL LAVIOLETTE
7 84
SOREL, QC
G
31 2
JOCELYN MARCOUX
8 96
ST-JEAN, QC
D
- -
ÉRIC AUDET
8 99
ST-DOMINIQUE, QC
C
- -
PATRICK DESJARDINS
8 102
ANGLIERS, QC
D
90 8
STEVE LONGUE-ÉPÉE
9 111
SEPT-ÎLES, QC
C
- -
JONATHAN TREMBLAY
9 117
ST-HUBERT, QC
D
- -
FRÉDÉRIC GILBERT
11 138
QUÉBEC, QC
W
- -
STEVE THÉRIAULT
12 151
BAIE-COMEAU, QC
W
- -
YANNICK LAPIERRE
13 162
JONQUIÈRE, QC
W
7 2
SÉBASTIEN LEBLOND
14 172
REPENTIGNY, QC
W
- -
JEAN BEAURIVAGE
15 180
CHAMBLY, QC
C
- -
1992ROUND#FROMPOSGPPTS
ÉRIC FICHAUD
1 6
ANJOU, QC
G
185 4
ALLAN SIROIS
2 18
RIVIÈRE-DU-LOUP, QC
W
329 326
RONY VALENTI
3 30
REPENTIGNY, QC
W
244 139
BRUNO VAILLANCOURT
4 42
LAVAL, QC
D
- -
ÉRIC MONTREUIL
5 54
LASALLE, QC
C
244 191
PATRICK BOURQUE
6 66
AMOS, QC
W
- -
DENIS LAMOUREUX
7 78
MONTRÉAL, QC
C
57 29
GENE COURNOYER
8 90
BOUCHERVILLE, QC
C
- -
PASCAL OUELLET
9 102
LAVAL, QC
D
46 12
VINCENT DIMUZIO
10 114
GATINEAU, QC
D
1 -
ZETAD ABUMERY
11 126
MONTRÉAL, QC
D
- -
JAMIE HENDERSON
12 138
MIRAMICHI, NB
C
- -
YANICK JEAN
13 149
ALMA, QC
D
305 181
STÉPHANE BLAIN
14 159
MALARTIC, QC
C
- -
DOMINIC SAVARD
15 168
LA BAIE, QC
G
1 -
DOMINIC SAVARD
16 177
DOLBEAU, QC
W
221 100
1991ROUND#FROMPOSGPPTS
CHRISTIAN CARON
1 12
RIMOUSKI, QC
W
352 298
DANY LAROCHELLE
2 24
WINDSOR, ON
D
279 112
EDDY GERVAIS
3 36
ST-JÉRÔME, QC
D
161 74
SÉBASTIEN BOIES
4 48
QUÉBEC, QC
W
- -
PATRICK LACOMBE
5 52
MONTRÉAL, QC
D
306 126
MARTIN LAMARCHE
5 60
SENNETERRE, QC
W
254 110
HUGO HAMELIN
6 72
GRANBY, QC
G
136 -
MICHEL GUINOIS
7 74
LACOLLE, QC
C
10 3
STÉPHANE ANGERS
7 75
L'ANCIENNE-LORETTE, QC
W
- -
CARL BLONDIN
9 108
BELLEFEUILLE, QC
C
147 46
CHRISTIAN GOSSELIN
10 119
ST-NÉRÉO-DE-BELLECHASSE, QC
W
5 1
PATRICK LAMPRON
10 120
CAP-DE-LA-MADELEINE, QC
D
158 33
STEVE MCKELL
11 132
LENNOXVILLE, QC
D
- -
JOEL HARVEY
12 144
MONTRÉAL, QC
G
- -
LUC BASTIEN
13 156
LAVAL, QC
C
- -
GAÉTAN PAQUET
14 168
AMQUI, QC
W
- -
1990ROUND#FROMPOSGPPTS
MICHEL ST-JACQUES
1 4
LACHUTE, QC
W
315 456
DANNY BEAUREGARD
2 16
EASTMAN, QC
C
301 396
MARC NEVEU
3 28
GATINEAU, QC
D
- -
PATRICK CLÉMENT
4 40
DELSON, QC
D
141 22
CARL WISEMAN
5 52
QUÉBEC, QC
W
109 53
STEVE GOSSELIN
6 70
QUÉBEC, QC
D
287 293
STEVE BOUCHARD
7 73
ST-JOSEPH-DU-LAC, QC
W
- -
DAVE TREMBLAY
7 75
QUÉBEC, QC
C
264 265
DOMINIC BIBEAU
8 88
MONTRÉAL, QC
W
- -
EMMANUEL GRISÉ
10 112
MONTRÉAL, QC
W
- -
SYLVAIN RODRIGUE
11 124
MONTRÉAL, QC
G
178 -
PIERRE DUFOUR
12 136
BEDFORD, QC
D
- -
KEVENS PRIMARD
14 160
SEPT-ÎLES, QC
W
- -
1989ROUND#FROMPOSGPPTS
JEAN IMBEAU
1 3
JONQUIÈRE, QC
W
285 219
PAUL BROUSSEAU
2 14
PIERREFONDS, QC
W
269 339
ALLAN KERR
3 25
CHANDLER, QC
W
115 16
YANICK DUPRÉ
4 36
MONTRÉAL, QC
W
181 189
PATRICK BISAILLON
6 58
ST-JEAN, QC
W
254 225
PATRICK CHOUINARD
7 69
HULL, QC
G
24 -
HUGHES MONGEON
7 70
OTTAWA, ON
C
220 261
ÉRIC PRILLO
8 80
MONTRÉAL, QC
D
114 22
DANY GIRARD
9 91
CHICOUTIMI, QC
D
153 12
JONATHAN BLACK
10 102
MONTRÉAL, QC
W
- -
RINO CORMIER
11 113
ST-RAYMOND, QC
C
50 13
RICHARD BOIVIN
12 124
CHICOUTIMI, QC
C
24 -
REGGIE BREZEAULT
13 135
MONTRÉAL, QC
C
130 29
DAVID BÉRUBÉ
14 145
QUÉBEC, QC
W
- -
1988ROUND#FROMPOSGPPTS
ÉRIC MELOCHE
1 7
GREENFIELD PARK, QC
W
289 208
FÉLIX POTVIN
2 15
ANJOU, QC
G
204 7
GUY LEHOUX
2 17
DISRAËLI, QC
D
210 78
ÉRIC FORTIN
2 18
HULL, QC
W
15 1
ÉRIC ROCHETTE
3 29
MONTRÉAL, QC
D
243 83
MARTIN BEAUPRÉ
4 40
ST-HYACINTHE, QC
D
254 89
UGO BELLANTE
5 49
QUÉBEC, QC
D
48 10
YANNICK CHIASSON
5 51
SEPT-ÎLES, QC
C
- -
FRANÇOIS MICHAUD
6 62
QUÉBEC, QC
G
- -
MARTIN GAGNÉ
6 65
PRINCEVILLE, QC
C
201 113
SYLVAIN CHÉNARD
7 73
SEPT-ÎLES, QC
D
6 1
ROGER LARCHE
8 84
HULL, QC
C
213 238
MARTIN ROBIDAS
9 95
MONTRÉAL, QC
W
- -
MARTIN DANSEREAU
10 106
MONTRÉAL, QC
W
- -
ERIC VANUYTFANCK
11 117
MONTRÉAL, QC
C
- -
1987ROUND#FROMPOSGPPTS
CLAUDE BARTHE
1 7
SOREL, QC
D
268 162
STÉPHANE RENAUD
2 17
ÎLES-DE-LA-MADELEINE, QC
W
67 12
PATRICK CARON
4 33
CAMPBELLTON, NB
W
270 190
MARTIN LEFEBVRE
4 37
GREENFIELD PARK, QC
W
208 199
ÉRIC BRÛLÉ
5 47
VICTORIAVILLE, QC
D
301 265
PATRICK MORISSETTE
6 57
QUÉBEC, QC
D
3 -
YVAN BERGERON
7 67
WARWICK, QC
W
224 285
PATRICK FOURNIER
8 77
L'ASSOMPTION, QC
D
2 -
MARC BOUDREAU
9 87
LAVAL, QC
D
91 19
FRANÇOIS PELLETIER
10 97
QUÉBEC, QC
W
76 24
STÉPHANE POIRIER
11 107
RIMOUSKI, QC
D
- -
MAXIME GAGNÉ
12 117
RIMOUSKI, QC
D
170 38
LUC AUDET
13 127
ALMA, QC
C
46 11
REGIS MUNGER
14 137
MONTRÉAL, QC
W
- -
CARL PROVENCHER
15 147
CHICOUTIMI, QC
C
- -
BENOIT TERRAULT
16 157
MONTRÉAL, QC
W
- -
CARL GRAVEL
17 167
CHICOUTIMI, QC
W
- -
MARTIN ST-GELAIS
18 177
SOREL, QC
W
- -
BENOIT DUFOUR
19 187
HAUTERIVE, QC
W
- -
1986ROUND#FROMPOSGPPTS
STEVEN PAIEMENT
1 4
THETFORD MINES, QC
C
337 241
JIMMY WAITE
2 20
SHERBROOKE, QC
G
151 3
ÉRIC NADEAU
5 47
SEPT-ÎLES, QC
W
301 259
MICHEL SOUCY
6 51
AMOS, QC
D
- -
SYLVAIN BOUJOLD
7 64
MONTRÉAL, QC
W
- -
MARTIN COUTURE
8 73
LAVAL, QC
D
- -
MARCO RAPOSO
9 84
MONTRÉAL, QC
W
79 36
JEAN-YVES ROY
10 94
ROSEMÈRE, QC
W
- -
ROBERT LALONDE
11 104
GATINEAU, QC
C
- -
CURTIS STORSETH
12 114
GATINEAU, QC
W
- -
LAVAL BRASSARD
13 124
CHICOUTIMI, QC
D
197 76
RÉMI BRASSARD
14 134
CHICOUTIMI, QC
W
119 31
MARTIN ROBITAILLE
15 144
GRANBY, QC
D
- -
1985ROUND#FROMPOSGPPTS
DANIEL MAURICE
1 10
REPENTIGNY, QC
C
380 533
MARTIN LEROUX
5 45
THETFORD MINES, QC
C
149 95
PATRICE TREMBLAY
8 87
JONQUIÈRE, QC
W
307 520
RICHARD GRAVEL
12 131
STE-FOY, QC
C
36 10
SERGE LANTHIER
13 142
SOREL, QC
D
231 62
MICHEL DANDENEAULT
15 164
VALCOURT, QC
W
6 2
1984ROUND#FROMPOSGPPTS
SIMON MASSIE
1 3
THURSO, QC
W
243 208
PIERRE MILLIER
2 15
BAIE-COMEAU, QC
W
367 362
FRANCIS BREAULT
4 39
ACTON VALE, QC
W
243 143
SERGE LAUZON
6 64
HULL, QC
D
239 37
ROCH MARINIER
7 75
HULL, QC
G
14 1
SYLVAIN DEMERS
8 94
 
D
20 1
PIERRE BERTRAND
8 99
 
D
2 -
PATRICK BLACK
14 159
MASCOUCHE, QC
D
161 133
1983ROUND#FROMPOSGPPTS
STÉPHANE ROY
1 7
CAP-ROUGE, QC
C
248 276
JOE FOGLIETTA
2 18
MONTRÉAL, QC
C
231 370
MARC FORTIER
3 29
WINDSOR, QC
C
313 557
MARIO BARBE
3 31
ROUYN-NORANDA, QC
D
271 108
GILLES PROULX
5 51
TORONTO, ON
W
73 23
BENOIT PICARD
7 73
JOLIETTE, QC
C
98 47
ANDRÉ CARBONNEAU
8 84
GRANBY, QC
D
173 60
ANDRÉ LAPENSÉE
11 117
MONTRÉAL, QC
G
70 2
MARC BUREAU
12 128
TROIS-RIVIÈRES, QC
C
282 400
MICHAEL MARCINKIEWICZ
17 183
GRANBY, QC
W
168 177
1982ROUND#FROMPOSGPPTS
YVES HÉROUX
1 4
TERREBONNE, QC
W
211 247
MARIO OUELLET
2 15
CHUTE-AUX-OUTARDES, QC
C
206 180
MARC BERGEVIN
3 26
MONTRÉAL, QC
D
141 76
RENÉ L'ÉCUYER
4 37
MONTRÉAL, QC
D
171 44
SYLVAIN BOUTIN
6 59
MONTRÉAL, QC
W
222 204
WRAY QUIGLEY
7 70
TROIS-RIVIÈRES, QC
D
163 29
RICHARD PAQUETTE
8 81
LASALLE, QC
C
95 25
CHRISTIAN DUPERRON
12 125
MONTRÉAL, QC
D
285 82
YVES CORBEIL
13 136
 
G
- -
CHRISTIAN DUFOUR
16 169
 
D
1 -
1981ROUND#FROMPOSGPPTS
SYLVAIN SIMARD
1 8
CHICOUTIMI, QC
C
214 218
MARC DAMPHOUSSE
2 11
ST-TITE, QC
W
194 304
SYLVAIN BOYER
3 21
ST-EUSTACHE, QC
D
207 78
STÉPHANE FORTIN
3 26
MONTMAGNY, QC
G
83 3
GILBERT PAIEMENT
4 29
DOLLARD-DES-ORMEAUX, QC
D
124 57
JEAN BOURGEOIS
4 30
MONTRÉAL, QC
W
324 352
JOEY MANDANICI
5 44
MONTRÉAL, QC
D
48 19
RICHARD VERMETTE
6 47
 
C
31 10
JEAN-GUY SÉNÉCAL
8 65
 
D
27 11
MARC-ANDRÉ RIOUX
13 116
 
D
1 -
ALAIN HÉROUX
14 119
TERREBONNE, QC
C
202 252
1980ROUND#FROMPOSGPPTS
LUC DUFOUR
1 9
CHICOUTIMI, QC
C
155 249
JEFF HAMILTON
3 21
MONTRÉAL, QC
C
40 79
GUY CHARTRAND
4 29
MONTRÉAL, QC
G
97 1
ANDRÉ VILLENEUVE
4 30
ALMA, QC
D
217 207
DENIS DORÉ
5 44
OTTAWA, ON
W
206 219
PAUL GAGNÉ
6 49
THETFORD MINES, QC
W
296 468
ARMEL PARISÉE
7 60
SEPT-ÎLES, QC
D
296 112
GUY VERREAULT
8 70
DOLBEAU-MISTASSINI, QC
D
8 12
CARL BILODEAU
16 143
 
D
26 2
STÉPHANE LEFEBVRE
18 156
BELOEIL, QC
W
82 64
ROCH CHOLETTE
20 177
 
G
7 -
ALAIN ST-ARNAUD
23 205
CAP-DE-LA-MADELEINE, QC
D
197 60
1979ROUND#FROMPOSGPPTS
ERIC BERNIER
1 1
ALMA, QC
C
261 344
NEAL MEGANNETY
2 12
MONTRÉAL, QC
W
66 23
DENIS DAZÉ
2 17
LONGUEUIL, QC
W
338 327
NORMAND LÉVEILLÉ
3 20
MONTRÉAL, QC
C
156 173
LUC GIRARD
3 21
LACHUTE, QC
W
231 198
LUC TÉTREAULT
6 49
 
D
75 13
CLAUDE GUÉRARD
6 52
 
G
10 -
STEEVE VILLENEUVE
8 69
 
D
5 3
MARTIN SIMARD
9 76
 
D
2 3
SERGE COUTU
10 87
MONTRÉAL, QC
D
94 99
MARIO RENAUD
11 94
TROIS-RIVIÈRES, QC
C
88 10
1978ROUND#FROMPOSGPPTS
GILBERT DELORME
1 3
BOUCHERVILLE, QC
D
241 314
RÉMI GAGNÉ
2 16
GAGNON, QC
W
304 224
CLAUDE MICHON
3 19
 
D
159 69
ÉRIC LAPRISE
5 42
 
D
2 -
FRANÇOIS PERREAULT
6 49
JOLIETTE, QC
C
90 30
DANIEL TURGEON
7 55
MONTRÉAL, QC
G
146 1
YVES GAGNON
8 72
MONTRÉAL, QC
W
9 2
MICHEL BREAU
9 75
FOX CREEK, NB
D
2 -
DANIEL LAXTON
11 96
 
D
13 3
PATRICE MARCHAND
13 113
 
G
- -
1977ROUND#FROMPOSGPPTS
LOUIS HOULE
1 8
MANIWAKI, QC
D
72 33
RÉJEAN FRADETTE
1 9
CHICOUTIMI, QC
D
52 5
MICHEL VAUTOUR
2 10
MONCTON, NB
D
56 26
GILLES ROCHON
2 12
 
W
135 24
MARC ROY
2 15
FORESTVILLE, QC
W
282 361
JEAN-PIERRE ALLARD
3 22
 
D
4 -
SERGE DUBOIS
10 84
LAC MÉGANTIC, QC
W
251 172
CHRIS LANGEVIN
11 97
MONTRÉAL, QC
C
184 132
TERRY CLAYBORNE
13 112
CHARLOTTETOWN, PEI
D
6 -
PIERRE GIARD
14 123
MONTRÉAL, QC
C
194 159
1976ROUND#FROMPOSGPPTS
ALAN HAWORTH
1 5
DRUMMONDVILLE, QC
C
277 308
GUIDO FAMULARE
2 13
MONTRÉAL, QC
D
225 70
LUC LOCAS
2 18
ST-JÉRÔME, QC
C
142 62
ROBERT TURCOTTE
3 19
LA TUQUE, QC
D
261 115
MICHEL JANNARD
3 24
 
W
60 12
LUC RICHARD
4 36
 
W
89 51
GUY CARBONNEAU
5 37
SEPT-ÎLES, QC
C
294 463
CLAUDE BRODEUR
5 37
CHARLOTTE, NC
D
67 4
MARIO DESBIENS
6 54
LA TUQUE, QC
W
13 1
MARC GAGNON
11 99
LISTOWEL, ON
C
11 8
GHISLAIN GAUDREAU
12 103
 
W
165 134
1975ROUND#FROMPOSGPPTS
GILLES POTVIN
1 8
MONTRÉAL, QC
D
25 7
CLAUDIO ZOCASTELLO
1 8
SEPT-ÎLES, QC
W
- -
ROBERT LEBLANC
2 11
 
C
32 20
LANGIS DUBÉ
5 40
LA TUQUE, QC
C
71 45
ALAIN PLANTE
6 51
 
D
31 2
PIERRE DAIGNEAULT
7 58
MONTRÉAL, QC
W
136 49
ANDRÉ LÉVESQUE
8 69
LAC MÉGANTIC, QC
D
2 -
JOCELYN FORTIN
9 79
LA TUQUE, QC
D
72 12
FRANÇOIS BESSETTE
11 98
MARYVILLE, QC
C
1 -
ROGER BÉLANGER
12 101
 
G
25 2
GINO LÉVESQUE
12 104
MONTRÉAL, QC
D
1 -
1974ROUND#FROMPOSGPPTS
SYLVAIN LOCAS
1 3
CHICOUTIMI, QC
C
313 600
JEAN BÉLISLE
1 8
DRUMMONDVILLE, QC
G
186 4
1973ROUND#FROMPOSGPPTS
MICHEL DERY
1 3
JONQUIÈRE, QC
W
- -
DANIEL POULIN
1 4
ROBERTSONVILLE, QC
D
304 299
QMJHL ENTRY DRAFT
logo
1971197219731974197519761977
1978197919801981198219831984
1985198619871988198919901991
1992199319941995199619971998
1999200020012002200320042005
2006200720082009201020112012
2013201420152016201720182019
CHICOUTIMI · PER POSITION
POSITIONQTY
DEFENSEMEN 194
WINGERS 182
CENTERS 145
GOALIES 62
CHICOUTIMI · PER COUNTRY
COUNTRIESQTY
CANADA 563
UNITED STATES 19
FRANCE 1
MORE WEBSITES FREE MANAGEMENT SOCIAL NETWORKS
MARKERZONE.COM
SUPERBASEBALLPOOL.COM
SUPERBASKETBALLPOOL.COM
SUPERFOOTBALLPOOL.COM
SUPERHOCKEYPOOL.COM
BASEBALL POOL
FOOTBALL POOL
HOCKEY POOL
BASEBALL LEAGUE
FOOTBALL LEAGUE
HOCKEY LEAGUE
SOCCER LEAGUE
FACEBOOK
TWITTER
Markerzone.com