logo

DRAFT

 .NET
CHARLOTTETOWN ISLANDERS - QMJHL ENTRY DRAFT
2019ROUND#FROMPOSGPPTS
JACOB GOOBIE
2 31
UPPER TANTALLON, NS
G
15 -
JUSTIN GILL
2 32
ST-JOSEPH-SUR-LE-LAC, QC
C
47 11
LUKE VARDY
3 49
HAMMONDS PLAINS, NS
D
- -
RYAN GREENE
4 59
PARADISE, TN
C
- -
BEN BOYD
5 75
DARMOUTH, NS
D
2 -
CHARLES-EDWARD TARDIF
8 139
BOURBEAU, QC
C
- -
ALEX GRAHAM
9 147
CHARLOTTETOWN, PEI
C
- -
MATT MCQUAID
9 157
CHARLOTTETOWN, PEI
D
- -
MICHAEL HORTH
9 159
STE-CATHERINE, QC
C
- -
SAMUEL CHABOT
10 175
BOISBRIAND, QC
C
- -
DANIEL KLINE
11 193
HALIFAX, NS
C
- -
MASSIMO GENTILE
12 211
POINTE-CLAIRE, QC
C
- -
SAM ARCHIBALD
13 229
DEBERT, NS
C
- -
MAX CHISHOLM
14 247
SUMMERSIDE, PEI
C
- -
2018ROUND#FROMPOSGPPTS
LUKAS CORMIER
1 4
SAINTE-MARIE-DE-KENT, NB
D
110 74
XAVIER FORTIN
3 37
MIRABEL, QC
W
126 39
PATRICK LEBLANC
3 41
SAINTE-MARIE-DE-KENT, NB
C
60 8
ANTHONY HAMEL
4 67
GATINEAU, QC
D
39 2
NATHAN MARTEL
6 100
OTTERBURN PARK, QC
D
2 -
ALEX POWER
8 139
ST. JOHN'S, TN
C
- -
NATHAN KELLY
9 154
PARADICE, TN
C
- -
DELL WELTON
11 190
BADDECK, NS
D
8 -
CHAD ARSENAULT
12 208
WELLINGTON, PEI
G
- -
KEIRAN GALLANT
13 226
COVEHEAD, PEI
C
13 4
NICOLAS BOURQUE
14 243
MONCTON, NB
D
- -
2017ROUND#FROMPOSGPPTS
BRETT BUDGELL
2 25
ST. JOHN'S, TN
W
184 118
BRAD MORRISEY
3 53
KENSINGTON, PEI
W
- -
ANTOINE LEBLANC
4 56
SAINTE-LUCE, QC
D
38 4
DREW JOHNSTON
4 66
SAINT JOHN, NB
W
105 25
NOLAN BOYD
6 108
FALL RIVER, NS
G
- -
GREG KEHOE
8 131
ST. JOHN'S, TN
D
4 -
ZACHARY ARSENAULT
10 179
MONTAGUE, PEI
D
9 1
ZACHARY BEAUREGARD
10 180
REPENTIGNY, QC
C
133 45
CONNOR LOVETT
11 198
FRANKLIN, MA
W
- -
DREW BENNETT
12 216
MOUNT PEARL, TN
W
- -
THOMAS-ANTHONY GALE
13 234
KIRKLAND, QC
G
- -
BRADEN DOYLE
14 250
LYNNFIELD, MA
D
- -
2016ROUND#FROMPOSGPPTS
MARC-OLIVIER ALAIN
1 18
QUÉBEC, QC
D
27 -
NATHANIEL DOYON
2 36
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
W
52 6
DAKOTA LUND-CORNISH
3 47
UPPER TANTALLON, NS
G
97 2
DOMINIC HACHEY
6 93
MONCTON, NB
D
5 -
KYLE MCGRATH
6 101
ST. JOHN'S, TN
W
38 6
THOMAS CASEY
6 106
CHARLOTTETOWN, PEI
C
192 94
LIAM GORMAN
8 135
ARLINGTON, MA
C
- -
MATTHEW BARRON
8 137
YARMOUTH, NS
C
- -
ISAAC KNOX
9 147
TIGNISH, PEI
C
- -
DAVID GAGNÉ
9 155
LORRAINE, QC
W
- -
EVAN GALLANT
10 171
ABRAMS VILLAGE, PEI
C
4 -
RYAN S. BREAU
10 173
HALIFAX, NS
W
- -
NICHOLAS CARDONE
11 191
DOLLARD-DES-ORMEAUX, QC
C
16 3
ALEXIS GAUDREAU
12 202
BERTHIER-SUR-MER, QC
D
- -
SÉBASTIEN PAQUETTE
12 209
ST-LAURENT, QC
W
- -
JAKE DI GIROLAMO
13 227
PIERREFONDS, QC
W
- -
CRAIG NEEDHAM
14 245
MEDFORD, MA
C
- -
2015ROUND#FROMPOSGPPTS
SHAWN BOUDRIAS
1 13
TERREBONNE, QC
W
310 233
MATTHEW WELSH
2 37
HALIFAX, NS
G
249 13
CARL GERVAIS
3 53
MONTRÉAL, QC
W
88 9
PIERRE-OLIVIER JOSEPH
5 78
CHAMBLY, QC
D
294 170
MATTHEW GROUCHY
6 101
LABRADOR CITY, TN
W
233 140
DOMINIC REID
7 123
NEW MARYLAND, NB
D
- -
IAN DRYSDALE
8 132
HALIFAX, NS
C
2 -
ANDREW MURPHY
8 145
MOUNT PEARL, TN
D
2 -
JACK DESROCHES
11 182
DAYS CORNER, PEI
D
5 -
JOHNNY FOLEY
11 191
HAMMOND'S PLAIN, NS
W
14 3
ZACH THUSUSKA
12 200
SUMMERSIDE, PEI
C
2 -
ELIO DI MEO
12 209
MONTRÉAL, QC
C
2 -
IAN MURPHY
13 227
BRAINTREE, MA
C
- -
DENNIS CESANA
14 245
NORTH PROVIDENCE, RI
D
- -
2014ROUND#FROMPOSGPPTS
MITCHELL BALMAS
1 7
SYDNEY, NS
W
378 292
SAMUEL GUILBAULT
2 24
VARENNES, QC
W
126 48
ANDREW SMITH
2 34
BOISBRIAND, QC
D
192 20
KEITH GETSON
3 48
BRIDGEWATER, NS
C
397 199
LUKE HOUSE
3 55
CORNER BROOK, TN
G
- -
ANTHONY WOJCIK
4 63
ST-HUBERT, QC
W
144 28
FRANK SULLIVAN
4 73
FAIRFIELD, CT
D
- -
LUCAS SANGSTER
5 84
AMHERST, NS
D
- -
RYAN BRUSHETT
6 97
VERDUN, QC
C
- -
MATHIEU JONES
8 140
GATINEAU, QC
C
- -
HUNTER LUHMANN
10 169
NEW LONDON, NH
C
- -
DAVID COMEAU
11 187
FREDERICTON, NB
D
54 7
ANDREW DUMARESQUE
12 205
HAMMONDS PLAINS, NS
C
- -
BRADY GRIFFIN-HEFFORD
13 223
CONCEPTION BAY SOUTH, TN
C
- -
ACE COWANS
14 241
BEVERLY, MA
C
- -
2013ROUND#FROMPOSGPPTS
DANIEL SPRONG
1 13
AMSTERDAM
W
237 312
ALEXANDRE GOULET
1 19
DISRAELI, QC
C
284 274
BRADLEY KENNEDY
3 54
ANTIGONISH, NS
W
258 165
DUNCAN MCKIE
4 69
KENTVILLE, NS
D
2 -
LOGAN COOKE
5 86
GLACE BAY, NS
G
- -
LAYTON PARSONS
8 133
COLE HARBOUR, NS
C
- -
ALEX ANTHONY
9 147
SHUBENACADIE, NS
D
- -
JEAN-PHILIPPE DUPAUL
9 158
ST-HYACINTHE, QC
G
- -
BEN DIMAIO
10 176
PEMBROKE, MA
D
- -
JORDAN BEZANSON
11 194
HALIFAX, NS
C
- -
JOSH SHATFORD
12 212
FOX POINT, NS
C
12 1
TREVOR FIDLER
13 230
WATERTOWN, MA
C
- -
BRETT DOIRON
14 248
HUNTERS RIVER, PEI
D
- -
2012ROUND#FROMPOSGPPTS
ALEXIS PÉPIN
1 2
CANDIAC, QC
C
344 214
MARK TRICKETT
2 24
BADDECK, NS
D
247 75
KEVIN LALIBERTE
2 33
BOIS-DES-FILIONS, QC
D
246 34
NEIL ROBINSON
4 57
POINTE-CLAIRE, QC
C
- -
CHARLES LAPOINTE
5 79
ST-JEAN-CHRYSOSTORME, QC
C
- -
MORGAN MESSENGER
6 95
BARRINGTON, NS
C
- -
CHARLES-OLIVIER LAJOIE
6 98
ROSEMÈRE, QC
G
6 1
NATHAN YETMAN
6 100
MOUNT PEARL, TN
C
96 16
BEAU RUSK
8 131
BEACONSFIELD, QC
D
138 29
ALEX BOILY
8 146
ROSEMÈRE, QC
C
- -
JOSHUA COUTURIER
10 167
NEWBURY, MA
D
- -
MITCHELL VANDERLAAN
11 185
HANWELL, NB
C
- -
WILLIE GAUDET
12 203
ST. FELIX, PEI
C
- -
MIKE O'BRIEN
13 220
COHASSET, MA
C
- -
MATTHEW GRAHAM
14 238
BEDFORD, NS
C
- -
2011ROUND#FROMPOSGPPTS
RYAN GRAVES
1 9
YARMOUTH, NS
D
296 105
YAN-PAVEL LAPLANTE
2 33
CHÂTEAUGUAY, QC
W
283 203
CARL CHÉNIER
3 48
LASALLE, QC
W
16 -
MICHAEL ABBOTT
4 61
ST. JOHN'S, TN
D
123 37
KELLY BENT
4 66
HALIFAX, NS
C
232 40
JIMMY VAILLANCOURT
6 94
TROIS-RIVIÈRES, QC
C
- -
ALEXANDRE CHENIER-ALLARD
7 117
CHATEAUGUAY, QC
D
96 26
ANTOINE VENNE
7 120
LAVAL, QC
W
64 9
DEVERICK OTTEREYES
8 135
VAL-D'OR, QC
W
165 34
DANIEL PERIGO
9 153
TRURO, NS
C
6 -
ROSS MARTIN
10 169
CORNWALL, PEI
C
- -
CAMERON ARSENAULT
11 180
SUMMERSIDE, PEI
D
- -
2010ROUND#FROMPOSGPPTS
VICTOR PROVENCHER
1 11
ST-JEAN-SUR-LE-RICHELIEU, QC
W
276 124
LOUICK MARCOTTE
1 15
LONGUEUIL, QC
W
317 297
MAXIME LAGACE
2 20
LONGUEUIL, QC
G
134 5
GREG JANSZ
7 121
BEDFORD, NS
C
- -
FRANÇOIS-XAVIER PAYETTE
7 126
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
D
- -
RYAN MOORE
9 155
NORTH SYDNEY, NS
D
- -
BRANDON WEIR
10 173
STRATFORD, PEI
W
- -
CAL GLOADE
11 190
MILBROOK, NS
D
- -
MATT STEAD
12 206
CORNWALL, PEI
W
- -
2009ROUND#FROMPOSGPPTS
JIMMY OLIGNY
1 7
LA SARRE, QC
D
328 134
FELIPE CORBO
3 51
LAVAL, QC
W
111 26
KEVIN BOYER
4 61
CHATEAUGUAY, QC
D
33 1
JOSH CURRIE
5 79
CHARLOTTETOWN, PEI
W
253 189
CODY LINTEAU
6 97
QUÉBEC, QC
W
127 31
VINCENT RICHER
6 100
LACHUTE, QC
D
144 35
DANNY POTVIN
6 107
ST-CYPRIEN-DE-NAPIERVILLE, QC
W
115 43
COLBY HARRIS
8 133
BEDFORD, NS
W
- -
JÉRÉMI JANNETEAU
8 140
ROUYN-NORANDA, QC
C
133 54
DEREK LARADE
8 144
INVERNESS, NS
D
38 1
CAMERON POIRIER
9 151
DARTMOUTH, NS
G
- -
NICHOLAS YOUNG
10 169
HALIFAX, NS
W
- -
JOEY-SAMUEL GODIN
11 186
LAVAL, QC
C
- -
2008ROUND#FROMPOSGPPTS
BEN DUFFY
1 5
LOWER SACKVILLE, NS
C
353 349
MATHIEU BRISSON
2 23
LONGUEUIL, QC
D
- -
JEAN-PHILIPPE MATHIEU
4 59
QUÉBEC, QC
D
272 164
JORDAN ESCOTT
6 95
ST. JOHN'S, TN
W
124 51
SEAN HOYT
6 97
DARMOUTH, NS
W
- -
MATTHEW HOBBS
7 113
SHAWVILLE, QC
D
210 99
JORDAN COSTELLO
8 134
SUMMERSIDE, PEI
W
32 2
DYLAN KING
9 149
LOWER SACKVILLE, NS
D
- -
TRAVIS HALL
10 167
HANTSPORT, NS
G
- -
JAMIE MACINTYRE
11 185
CHARLETTETOWN, PEI
C
53 10
2007ROUND#FROMPOSGPPTS
BRANDON MACLEAN
1 11
HALIFAX, NS
C
172 41
BRANDON STREET
2 27
BONAVISTA, TN
C
94 36
PARKER DEIGHAN
4 61
KENSINGTON, PEI
D
36 3
SÉBASTIEN GINGRAS
4 65
PIERREFONDS, QC
D
- -
TANNER MANSON
5 83
HALIFAX, NS
W
- -
JONATHAN WAYE
5 87
FREDERICTON, NB
G
- -
SAMUEL COURCELLES
6 101
ROSEMÈRE, QC
C
- -
JEREMIAH COON-COME
7 119
MISTISSINI, QC
W
99 14
PIERRE-LUC MARTEL
7 124
VARENNES, QC
D
- -
ALEX PECK
8 137
KIRKLAND, QC
G
- -
MICHAEL SNOW
8 142
BOTWOOD, TN
D
48 8
NATHAN DESROCHES
9 155
SUMMERSIDE, PEI
C
44 4
JORDAN BURKE
9 157
HALIFAX, NS
W
5 -
OLIVIER MORIN
10 173
LÉVIS, QC
W
19 1
RYAN MITCHELL
11 191
BEDFORD, NS
C
- -
2006ROUND#FROMPOSGPPTS
CHRIS DOYLE
1 4
CHARLOTTETOWN, PEI
C
265 262
JORDON SOUTHORN
1 17
MONTRÉAL, QC
D
279 108
DANICK MALOUIN
3 43
GRANBY, QC
D
251 58
ALLAN CLOW
5 75
LOWER FREETOWN, PEI
D
17 1
EVAN MOSHER
5 76
CONCEPTION BAY SOUTH, TN
G
129 7
ALEXANDRE CLERMONT
8 129
MONTRÉAL, QC
G
1 -
FRANCIS PICHÉ
8 140
ST-JÉRÔME, QC
W
10 2
MITCHELL GOODYEAR
8 144
CLARENVILLE, TN
D
- -
KEVEN DROUIN
9 148
ST-GEORGES, QC
D
12 -
JACK DOWNING
10 166
NEW CANAAN, CT
C
- -
LUCAS MCKINLEY
10 169
FREDERICTON, NB
W
143 35
DERRICK PALLIS
11 184
MEDFIELD, MA
D
- -
CARL BELLEFLEUR
12 202
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
C
- -
NICHOLAS KRASOWSKI
13 219
POINTE-CLAIRE, QC
C
- -
KYLE MACDONALD
14 235
CHARLOTTETOWN, PEI
C
- -
2005ROUND#FROMPOSGPPTS
STEPHEN LUND
1 5
HALIFAX, NS
D
157 20
MAXIME CLICHE
2 23
THETFORD MINES, QC
W
100 19
MATTHEW LACHAINE
3 41
VAL D'OR, QC
C
262 143
JOEY HADDAD
4 59
SYDNEY, NS
W
264 177
BENOIT LÉVESQUE
5 77
PIERREFONDS, QC
W
252 87
PASCAL LEBEL
6 98
LA SARRE, QC
D
18 -
ANTOINE LAFLEUR
6 101
GATINEAU, QC
G
150 4
LUKE TREMBLAY
8 131
GATINEAU, QC
D
- -
NATHAN SNOWIE
8 139
CHARLOTTETOWN, PEI
C
67 11
LEWIS DEMELLO
9 149
BADDECK, NS
D
- -
CHRIS DALZIEL
10 167
CHARLOTTETOWN, PEI
G
- -
OLIVIER GAUTHIER
11 185
MONTRÉAL, QC
C
10 1
KEITH RYERSON
12 203
LOWER SACKVILLE, ON
D
- -
NICOLAS MORIN
13 221
GATINEAU, QC
C
- -
JUSTIN GOTELL
14 239
CHARLOTTETOWN, PEI
D
- -
2004ROUND#FROMPOSGPPTS
PASCAL BOUTIN
1 13
ST-CONSTANT, QC
D
186 42
MICHAEL DUBUC
2 29
GRANBY, QC
W
269 248
ANDY DESROSIERS
3 45
ST-FÉLIX-DE-VALOIS, QC
W
- -
ALEXANDRE BOIVIN
5 77
JOLIETTE, QC
W
215 63
DAVID MACDONALD
6 93
BADDECK, PEI
D
199 50
TODD GREGORY
7 109
CHARLOTTETOWN, PEI
G
- -
DANNY MORGAN
8 125
BEDFORD, NS
C
- -
JEFFREY-MARC CORBEIL
9 141
AMOS, QC
C
- -
KYLE DUNN
10 157
CHARLOTTETOWN, PEI
W
- -
KEVIN TREAU DE COELI
11 173
HULL, QC
D
1 -
MANUEL BRUNET
12 189
LAVAL, QC
D
- -
PAUL GORMELY
13 204
MURRAY RIVER, PEI
C
- -
RYAN NEAVES
14 218
BRIDGEWATER, NS
D
- -
GREG O'BRIEN
15 232
ST. JOHN'S, TN
W
127 56
2003ROUND#FROMPOSGPPTS
RYAN MIOR
1 7
ST. JOHN'S, TN
G
270 14
BILLY BÉZEAU
3 39
MISCOU, NB
D
211 109
MARC-ANDRÉ GRAGNANI
4 52
ÎLE BIZARD, QC
D
280 211
TYLER HAWES
4 55
POPES HARBOUR, NS
W
371 175
PIERRE BERGERON
5 71
DRUMMONDVILLE, QC
D
187 60
SCOTT VAN DER LINDEN
8 119
ANTIGONISH, NS
D
- -
JULIEN BEAULIEU
9 135
RIMOUSKI, QC
D
101 13
JARROD MACEACHERN
11 167
BEDFORD, NS
D
- -
JEFF BLAIN
12 182
AMOS, QC
C
- -
GUILLAUME SAVOIE-COULONVAL
13 197
QUÉBEC, QC
W
22 2
DAVID BURKE
14 212
CHARLOTTETOWN, PEI
G
- -
KRIS MACDONALD
15 224
VERNON, PEI
W
128 13
2002ROUND#FROMPOSGPPTS
DAVID LALIBERTÉ
1 3
ST-LIBOIRE, QC
W
309 249
ÉRICK TREMBLAY
2 19
HULL, QC
D
331 36
MARTIN CHARBONNEAU
2 29
ST-RÉMI, QC
G
- -
TRENT SANIPASS
3 35
ELSIPOGTOG, NB
C
- -
DAVID CHAPUT
5 77
MONTRÉAL, QC
D
- -
JEAN-RENÉ L'HEUREUX
5 80
BEAUPORT, QC
C
- -
EMANUELÉ VACANTE
6 83
MONTRÉAL, QC
D
- -
JASON CÔTÉ
7 99
KITCHENER, ON
D
1 -
KEVIN TELMOSSE
8 115
ST-HYACINTHE, QC
G
4 -
BRYAN CIRULLO
9 131
FARMINGTON, CT
D
- -
JIMMY BONNEAU
10 147
BAIE-COMEAU, QC
W
223 48
FRANCIS TREMPE
11 163
TROIS-RIVIÈRES, QC
W
- -
MATHEW MCINTYRE
12 179
MONTRÉAL, QC
D
- -
ALEXANDRE ROULEAU
13 194
MONTRÉAL, QC
W
- -
CODY JENKINS
14 208
CHARLOTTETOWN, PEI
C
2 -
JEFF CARON
15 220
MONCTON, NB
D
61 35
2001ROUND#FROMPOSGPPTS
DANICK JASMIN-RIEL
1 2
MONTRÉAL, QC
W
152 70
MAXIM LAPIERRE
2 25
ST-LÉONARD, QC
C
235 171
GRANT THOMAS
5 66
NORTH YORK, ON
W
112 14
MATHIEU LAPOINTE
7 98
SHERBROOKE, QC
D
43 3
FABIEN LANIEL
7 107
STE-MARTINE, QC
D
263 146
JEAN-FRANCOIS ROUX
8 114
VICTORIAVILLE, QC
W
120 7
YANNICK PELLETIER
8 119
ST-HILAIRE, QC
G
2 -
MIKE STONE
9 130
HALIFAX, NS
D
- -
JARED ROSS
10 146
STONY ISLAND, NS
D
- -
MICHAEL BELLERIVE
11 162
TROIS-RIVIÈRES, QC
W
- -
MARC-ANDRÉ QUILICO
12 178
MONTRÉAL, QC
W
1 -
PABLO VALENZUELA
13 194
MONTRÉAL, QC
G
- -
BENJAMIN COURNOYER
14 210
SOREL, QC
D
- -
YANICK BERTHOLD
15 226
MONTRÉAL, QC
W
20 -
2000ROUND#FROMPOSGPPTS
PIERRE-OLIVIER BEAULIEU
1 6
ST-PIERRE-LES-BECQUETS, QC
D
321 81
GUILLAUME LAJEUNESSE
1 14
QUÉBEC, QC
W
150 24
PIERRE-ANDRÉ BUREAU
2 22
ST-GEORGES-DE-BEAUCE, QC
C
366 250
ROSARIO RUGGERI
5 70
MONTRÉAL, QC
D
229 118
RYAN WHITNEY
6 82
BOSTON, MA
D
- -
SYLVAIN ANGERS
7 99
AMOS, QC
W
96 1
MICHAEL FORBES
9 134
CHIBOUGAMAU, QC
G
- -
JEAN DUCHESNEAU
10 150
STE-CATHERINE, QC
D
- -
ALEXANDRE CHAREST
11 166
HAUTERIVE, QC
W
15 -
DAVID DUMULONG
12 182
REPENTIGNY, QC
G
- -
SEAMUS YOUNG
13 198
DEDHAM, MA
D
- -
MARC-ANDRÉ SAUVÉ
14 213
ST-HYACINTHE, QC
D
- -
JEAN-OLIVIER DELING
15 228
ST-JEAN-SUR-RICHELIEU, QC
W
1 -
1999ROUND#FROMPOSGPPTS
CHRIS MONTGOMERY
1 1
MONTRÉAL, QC
C
287 286
PHILIPPE FOREST
1 17
ST-JÉRÔME, QC
W
65 19
JEAN-MICHEL BOISVERT
2 18
NICOLET, QC
C
236 224
JONATHAN CAYER
3 34
BOUCHERVILLE, QC
G
169 2
ALEXANDRE SIMONEAU
3 39
LASALLE, QC
D
8 -
LOUIS ROBITAILLE
4 50
MONTRÉAL, QC
D
290 112
MARC-ANDRÉ BEAULIEU
5 66
ROUYN-NORANDA, QC
D
189 37
FRANCIS WALKER
5 80
ST-EUSTACHE, QC
W
- -
NICK KUIPER
6 90
BEACONSFIELD, QC
D
- -
BRETT LUTES
8 114
RIVERVIEW, NB
W
224 245
DAVID BOUTIN
9 130
LAVAL, QC
D
- -
MAXIME LÉVESQUE
10 146
GRANBY, QC
W
- -
CHARLES GILL
11 162
BROSSARD, QC
D
- -
JONATHAN FARRESE
12 178
LAVAL, QC
W
- -
JESSEN ROBERGE
13 194
TROIS-RIVIÈRES, QC
W
- -
PETER BATSON
14 210
GANDER, TN
C
- -
ERIC BOULIANNE
15 226
MONTRÉAL, QC
D
- -
QMJHL ENTRY DRAFT
logo
1971197219731974197519761977
1978197919801981198219831984
1985198619871988198919901991
1992199319941995199619971998
1999200020012002200320042005
2006200720082009201020112012
2013201420152016201720182019
CHARLOTTETOWN · PER POSITION
POSITIONQTY
DEFENSEMEN 99
CENTERS 83
WINGERS 75
GOALIES 29
CHARLOTTETOWN · PER COUNTRY
COUNTRIESQTY
CANADA 267
UNITED STATES 18
NETHERLANDS 1
MORE WEBSITES FREE MANAGEMENT SOCIAL NETWORKS
MARKERZONE.COM
SUPERBASEBALLPOOL.COM
SUPERBASKETBALLPOOL.COM
SUPERFOOTBALLPOOL.COM
SUPERHOCKEYPOOL.COM
BASEBALL POOL
FOOTBALL POOL
HOCKEY POOL
BASEBALL LEAGUE
FOOTBALL LEAGUE
HOCKEY LEAGUE
SOCCER LEAGUE
FACEBOOK
TWITTER
Markerzone.com